Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 kwietnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Audycję dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień, wierząc, że moda na winyle nie jest jedynie chwilową tendencją, wynikającą z tęsknoty za dawną jakością dźwięku, której nie sposób odnaleźć w świecie cyfrowym. Tych, którzy wierzą, że winyle mają duszę, zapraszamy na nocne ich z nami słuchanie.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Mówiło się o niej i pisało, że to rajska wyspa. Ostatnie, tragiczne wydarzenia, mierzone śmiercią i cierpieniem tak wielu ludzi, na długo zmienią postrzeganie Sri Lanki.

Trzy lata temu dzięki Małgorzacie Błońskiej (mieszka i pracuje od lat w Pekinie) nagrałem reportaż: "Moje serce chce skakać". To bohaterka tej audycji przypomniała nam, że Azja ma miliony (a nawet miliardy) różnych twarzy. Azja zachwyca i szokuje. Na tym kontynencie każdy dzień może przybrać inny kolor. Może być błękitny, szary, żółty, zielony, a nawet ...różowy. Ona sama wędruje po Chinach i odwiedza nie tylko sąsiednie kraje. Jej opowieść to zaproszenie do myślenia o świecie, który choć tak daleki, może stać się tak bliski. I tym bardziej przejmująco brzmi teraz jej opowieść, bo właśnie Sri Lanka ją zachwyciła z wielu różnych, także bardzo ważnych przyczyn.

"Studium miłości", reportaż Danuty Starzec powstał w roku 1999. Autorce zależało, by poprzez opowieść o dramatycznym wypadku paralotniarza, opowiedzieć o sile, o potędze miłości, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. Zamiar udało się w pełni zrealizować, bo para głównych bohaterów (naukowcy z Wrocławia) otworzyła przed słuchaczami swój świat, bo powstała szczera, prawdziwa historia nie tylko o bólu, nie tylko tym fizycznym, człowieka, który złamał kręgosłup. Warto posłuchać, by przypomnieć sobie, co w życiu jest najważniejsze.


Od poniedziałku do piątku o 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »