Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lutego 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji etiopski etnojazz - muzyka, którą pokochał cały świat. Dwaj najwięksi muzycy z Etiopii Mahmoud Ahmed i Mulatu Astatke.

Poza tym powiew muzyki afrykańskiej i brazylijski karnawał (Sergio Mendes). Tcheka urodził w 1973 r. w małej miejscowości Ribeira da Barca na wyspie Santiago, będącej częścią Republiki Zielonego Przylądka. W 2005 roku Tcheka wziął udział w prestiżowym konkursie Radio France International Découverte Musiques du Monde w Dakarze w Senegalu, gdzie stanął w szranki z czołowymi artystami współczesnej muzyki afrykańskiej. Wrócił do domu z pierwszą nagrodą i zasłużoną opinią krajowej i regionalnej gwiazdy.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT
W najbliższej audycji sporo miejsca poświęcimy siatkówce. Na żywo relacjonować będziemy spotkanie niepokonanej w rozgrywkach PlusLigi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów. Drużyna Andrei Gardiniego wygrała do tej pory wszystkie szesnaście ligowych spotkań.

Pojawimy się również w Stegu Arenie na meczu I–ligowych siatkarek Uni Opole z SMS PZPS Szczyrk.

Z naszymi mikrofonami będziemy także w Kluczborku na konfrontacji siatkarzy Mickiewicza z Buskowianką Kielce.

Ponadto w programie mówić będziemy o barażowych meczach Orlika Opole. Stawką będzie utrzymanie w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Zaprosimy także na wywiad z Tomaszem Sikorą – wicemistrzem olimpijskim w biathlonie, który w minionym tygodniu gościł w Opolu. Wrócimy także do ostatniego meczu koszykarzy Pogoni Prudnik z Sokołem Łańcut.

Sporo miejsca poświęcimy też trzeciej edycji plebiscytu "Gol Opolszczyzny". Wczoraj na okolicznościowej gali wyróżniono autorów najpiękniejszych bramek.

Na koniec programu porozmawiamy o szachach. W ten weekend w Pokrzywnej specjaliści królewskiej gry rywalizują w 29. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich.

Na audycję zaprasza od 16:05 do 20:00 Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »