Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Z morza instrumentów dętych nie musi wyłaniać się chaos, lecz może zrodzić się pasja i potęga symfonicznego brzmienia! Czy jednak instrument muzyczny może konkurować z komputerem? Na półmetku cyklu koncertów noworocznych Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica zastanowimy się czy da się porwać młodzież proponując jej do grania utwory klasyczne obok muzyki filmowej czy musicalowych przebojów. Wsłuchamy się także w niezapomniane i ponadczasowe "Dźwięki muzyki"!

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycje rozpoczynamy od wczorajszych wydarzeń sportowych.

Sprawdzimy również na czym polega eksperymentalna wymiana podłóg. Młodzi uczą się zawodu na zabytkowym gruncie.

Rozdamy również karnety na stoki Zieleniec Ski Arena.

W audycji także:
06:20 Powstanie Wielkopolskie, albo jak zwyciężać mamy - Bolesław Bezeg (27.12-15.02)
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W czwartkowej rozmowie "W cztery oczy" Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta podsumuje 2018 rok. Statystyki policyjne pokazują, że spada przestępczość, a jednocześnie rośnie wykrywalność. Spytam jednak także o najnowsze informacje dotyczące nielegalnego składowania odpadów w Brzęczkowicach oraz o wakaty w opolskiej policji.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" gościć będziemy podinsp. Macieja Milewskiego z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, z którym porozmawiamy o bezpieczeństwie na drogach. Spada bowiem liczba wypadków, ale rośnie liczba kolizji.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »