Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 kwietnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Pink Floyd - Division Bell

Drugi studyjny album pod przewodnictwem Gilmoura dla fanów pozostaje arcydziełem, jednak pojawiły się i głosy krytyczne, o pewnej stagnacji i przewidywalności grupy, chociaż jest to album zespołowy, co powinno gwarantować większą różnorodność, ale też dodajmy, że cały czas oczekiwania wobec grupy były wielkie, a w pamięci ciągle arcydzieła które nagrał. Inną, bardzo kontrowersyjną sprawą, było skrócenie niektórych kompozycji na pierwszą edycję winylową, ale jak się okazuje, ów biały kruk, nawet w takiej postaci nie stracił.

Spooky Tooth - Ceremony

Po dwóch świetnych płytach, z rozbuchanym hard rockiem, psychodelią i bluesem, zespół zaskoczył dziełem, nie mającym i dzisiaj prostego odpowiednika. Wspólnie z awangardowym kompozytorem francuskim Pierrem Henrym, nagrali misterium rockowe, dla jednych przekombinowane i udziwnione, dla innych odważne i nowatorskie - prawda, jak to zazwyczaj, leży pewnie pośrodku, to bez wątpienia grupa zapisała się nim w historii rocka.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »