Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 kwietnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Jest mistrzynią gry na cymbałach wileńskich, multiinstrumentalistką, autorką tekstów i kompozytorką, współtwórczyni Kapeli Brodów oraz grupy Bractwo Ubogich. Ania Broda wystąpiła w Studiu M 3 kwietnia 2015 z koncertem tradycyjnych pieśni wielkopostnych i pasyjnych. Gościnnie na duduku zagrał Jacek Mielcarek.

Męski zespół śpiewaczy Monodia Polska to ekipa wyjątkowa. Prowadzący go Adam Strug jest laureatem wszystkich liczących się ogólnopolskich konkursów piosenki w latach 90. Poświęcił się nauce tradycyjnego kurpiowskiego i łomżyńskiego śpiewu i repertuaru. Płyta składa się z pieśni, które przez stulecia towarzyszyły zmarłym w ostatniej drodze, pomagały pożegnać się z najbliższymi i ze światem, mówiły o sprawach ostatecznych, odnosiły nasze życie do spraw boskich i - wreszcie - zostawiały nadzieję i ocierały łzy osobom najbardziej dotkniętym żałobą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »