Radio Opole » Audycje Radia Opole

RADIOWY RADAR ROCKA

Krótkie omówienie najciekawszych premier płytowych tygodnia, wydarzeń koncertowych, festiwali oraz informacje muzyczne ze światowego rynku fonograficznego. Wybieramy najbardziej udane nagrania z nowych sesji, sprawdzamy co ciekawego w kalendarzu premier płytowych, co w planach koncertowych najbardziej znanych zespołów i czy są szanse, że zobaczymy ich w Polsce.


Zaprasza w każdy poniedziałek i czwartek o 20:45 w audycji Rewiry kultury - Jacek Rudnik.
Do autora można pisać na adres: jacek.rudnik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
2018-08-17, 08:02

29 sierpnia koncert Thirty Seconds to Mars w Krakowie

[Fot.maddish/flickr.com]
[Fot.maddish/flickr.com]
Amerykanom najwyraźniej podoba się to jak ich muzyka jest odbierana w naszym kraju. 18 kwietnia wystąpili w łódzkiej Atlas Arenie, choć koncert w ramach europejskiej trasy The Monolith Tour przyciągnął zaledwie kilkanaście tysięcy fanów.

Formacja uchodząca za jedną z najlepszych współczesnych grup koncertowych promowała swój najnowszy, piąty album studyjny "America", ale bardzo dobrych recenzji tego krążka jak na lekarstwo.

Członkowie Thirty Seconds To Mars, czyli charyzmatyczny Jared Leto i spółka, przypomnieli jednak także swoje największe przeboje. Pomysłowa scenografia i sprytnie wymyślona gra świateł robiła wrażenie, choć nie zabrakło głosów , że oczekiwano więcej. Jak będzie tym razem?

Mija praktycznie 20 lat od momentu kiedy debiutowali i są chyba szanse , że zechcą to jakoś upamiętnić.

Jared Leto wokalista i aktor - wziął udział m.in w takich produkcjach jak "Podziemny krąg", "American Psycho" czy "Requiem dla Snu" i dostał nawet Oscara za odważną rolę w "Witaj w klubie' - musi mocno popracować nad utrzymaniem bardzo mocnej niegdyś pozycji wśród zespołów dających najlepsze koncerty na świecie.

Kręcą znakomite teledyski , mają wielu fanów skłonnych wybaczyć jakąś 'chwilową niedyspozycję', ale poprzeczkę zawiesili tak wysoko, że teraz trudno to utrzymać, a wciąż bardzo wysoki jak na Europę standard występów na żywo może nie wystarczyć.

Trzeba wierzyć, że w krakowskiej Tauron Arenie 29 sierpnia to będzie jakiś ' breakthrough', z udziałem fanów grupy właśnie w Polsce, to byłoby coś.

Może trochę mniej syntezatorów, a więcej gitarowego solidnego grania , które nie tworzy wrażenia , że nagrali to jedynie po to by świetnie brzmiało w radiu i żeby to jak najlepiej sprzedać.

Thirty Seconds to Mars, w składzie Jared Leto, Shannon Leto i Tomo Milicevic, mają na koncie ponad 15 milionów sprzedanych albumów i wyprzedane areny na całym świecie. Są laureatami wielu nagród i wyróżnień, w tym kilkanaście MTV Awards oraz Billboard Music Award.

Potencjał - nie wątpię - jest , trzeba jedynie jakieś ekstra motywacji by przypomnieć fanom z jaką łatwością na początku drogi wypracowali sobie od razu tak mocną pozycję.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »