Radio Opole » Audycje Radia Opole

RADIOWY RADAR ROCKA

Krótkie omówienie najciekawszych premier płytowych tygodnia, wydarzeń koncertowych, festiwali oraz informacje muzyczne ze światowego rynku fonograficznego. Wybieramy najbardziej udane nagrania z nowych sesji, sprawdzamy co ciekawego w kalendarzu premier płytowych, co w planach koncertowych najbardziej znanych zespołów i czy są szanse, że zobaczymy ich w Polsce.


Zaprasza w każdy czwartek o 20:20 w audycji Rewiry kultury - Jacek Rudnik.
Do autora można pisać na adres: jacek.rudnik@radio.opole.pl
2017-04-28, 07:45

Paramore wracają na koncerty i zapowiadają na maj premierę nowej płyty 'After Laughter'

[Fot. Kelly Reeves/flickr.com]
[Fot. Kelly Reeves/flickr.com]
Jedno z nagrań 'Hard Times' jest już dodawane do radiowych playlist i pokazuje delikatną zmianę stylistyki w kierunku electro-popu bliższego temu , co nagrywali ostatnio z Chvrches.

Po wydaniu płyty ‘After Laughter’ 12 maja wyruszą praktycznie od razu na koncerty po Wielkiej Brytanii ze znaczącym przystankiem w londyńskiej Royal Albert Hall 19 czerwca, także korzystając z przedwakacyjnej oferty tanich linii lotniczych można wyskoczyć na spotkanie z Paramore.

Po wydanej przed trzema laty kolekcji 'Paramore' zaliczyli bardzo udany występ jako główna gwiazda Reading & Leeds Festival w 2014.

Giganci nurtu emo powrócili ostatnio z bardzo sensowną przeróbką nagrań Radiohead , a za bębnami usiadł ponownie po 7 latach przerwy Zac Farro, który zadeklarował chęć wzięcia udziału w tegorocznych koncertach grupy.

O swojej piątej płycie Paramore mówią :
- Po naszej ostatniej płycie zebranie się do nowego materiału nie wydawało się zadaniem łatwym , a jednak nie było też jakimś ogromnym wyzwaniem. Porównywanie się do samego siebie to pewien problem , nawet jeśli to lepsze niż podkradanie pomysłów od innych to zawsze masz świadomość , że gotujesz się we własnym sosie i prędzej czy później potrzeba ci nowej krwi....

Piątą płytę Paramore nagrywali w studiach RCA Studio B w Nashville. To pierwsza sesja nagraniowa zespołu w mieście, w którym spędzają większość czasu, gdy nie koncertują.

ONA I ON

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska
Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »