Radio Opole » Audycje Radia Opole

NASZA PIĘKNA STRAŻ OGNIOWA

Jadą do pożaru i do wypadku, ściągną kotka z drzewa i wypompują wodę z piwnicy. Poza akcjami, w których ratują życie i mienie, integrują lokalne społeczności, kultywują stare tradycje, tańczą, śpiewają oraz uczą. Kto? Oczywiście druhny i druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych!.

To cykl audycji mający na celu pokazanie, jak wielką rolę w budowaniu tożsamości regionalnej i obywatelskiej w obrębie tak zwanych małych ojczyzn odgrywają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedstawimy historię, bohaterów, liderów, akcje i dokonania jednostek OPS w regionie, które w wielu małych ojczyznach mają charakter nie tylko ratunkowy, ale i społeczny, kulturowy, towarzyski, religijny.

Na cykl od 2 lipca do 3 sierpnia o godz. 09:40, 10:40 i 11:40 podczas audycji Ona i On zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Do autorki można napisać tu: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl
2018-08-03, 00:00

Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie

Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie
Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie
Wiele jednostek OSP chwali się swoją historią. Na ogół znajdzie się w remizie kilka starych zdjęć, czasem kronika czy sztandar. Ale miejsce, gdzie można prześledzić całą historię pożarnictwa, i to nie tylko w Polsce, jest jedno. To strażackie muzeum, które od lat prowadzi prezes OSP Strzelce Opolskie, Edward Dalibóg. Na wycieczkę po muzeum i opowieści o skarbach tam zgromadzonych zaprasza Agnieszka Pospiszyl.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »