Radio Opole » Audycje Radia Opole

RZECZPOSPOLITA TRZECIA I PÓŁ

Cykl audycji prezentujących działalność osób walczących o wolną i demokratyczną Polskę oraz czas transformacji ustrojowej, czyli polityczne, społeczne i gospodarcze przemiany po 1989 roku. Przełomowe wydarzenia ogólnopolskie są tu odniesione do wydarzeń regionalnych i biorących w nich udział osób.

Cykl prezentowany jest o 15:50 we wtorki i czwartki w audycji Popołudniowy reflektor. Autorem jest Bolesław Bezeg. Do autora można napisać tu: boleslaw.bezeg@radio.opole.pl

Uzupełnieniem cyklu są debaty, w których udział wezmą specjaliści - historycy, socjologowie, politolodzy oraz znane osoby w regionie. Daty planowanych debat: 6 I, 17 IV, 1 V, 15 VI, 1 XI, 25 XII, 26 XII.
2017-01-06, 12:42

"Rzeczpospolita Trzecia i Pół" - obejrzyj i posłuchaj debaty z 6 stycznia 2017 [FILM, ZDJĘCIA]

"Rzeczpospolita Trzecia i Pół" - obejrzyj i posłuchaj debaty z 6 stycznia 2017
Posłuchaj debaty "Rzeczpospolita Trzecia i Pół" z 6 stycznia 2017
„Raport otwarcia” III Rzeczpospolitej - to główny temat pierwszej z cyklu debat pod wspólnym tytułem "Rzeczpospolita Trzecia i Pół". W której aktualnie Rzeczpospolitej żyjemy? Kiedy faktycznie zakończyła się wojna? Kiedy zyskaliśmy pełną niepodległość? Kiedy rozpoczął się okres transformacji i jaki faktycznie miał cel? To m.in. pytania, jakie zadaliśmy naszym gościom.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »