Radio Opole » Audycje Radia Opole

MUZYKA XX WIEKU. 65 KONCERTÓW NA 65-LECIE RADIA OPOLE

Audycja prezentująca rozwój gatunków muzycznych w XX w. W tym okresie powstały nowe trendy w muzyce klasycznej, współczesnej, jazzowej i rozrywkowej. Ukształtowało się nowe pojęcie muzyki jako sztuki wyobraźni. W przystępnej formie prezentujemy przykłady utworów od neoromantyzmu, impresjonizmu, dodekafonizmu, serializmu przez erę swingu, bluesa, rock and rolla do big bitu, popu, fanky itd. Nie brakuje tu też większych form scenicznych, takich jak: musical, wodewil, widowisko muzyczne czy rock opera.

Od 7 lutego w audycji pojawi się także cykl "65 koncertów na 65-lecie Radia Opole". Będziemy w nim prezentować wyjątkowe koncerty, które odbyły się w legendarnym Studiu M, w kawiarence muzycznej, w teatrze i filharmonii organizowane przez naszą rozgłośnie. Polecamy szczególnie koncerty m.in.: Krystyny Prońko, Krzysztofa Ścierańskiego, Andrzeja Rybińskiego, Jacka Cygana, Jerzego Filara, Bogusława Meca, Haliny Kunickiej.

W każdy wtorek od 23:05 do północy zaprasza do słuchania Piotr Furtas. Do autora audycji można pisać na adres: piotr.furtas@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
2017-10-17, 23:00

Koncert zespołów Carrantuohill i Free Man

Carrantuohill [fot. archiwum organizatora]
Carrantuohill [fot. archiwum organizatora]
Dziś w audycji obszerne fragmenty koncertu zespołów Carrantuohill i Free Man. Te koncerty odbyły się w Filharmonii Opolskiej i w naszej radiowej kawiarni pod patronatem Radia Opole.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »