Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-04-18, 13:15 Autor: Justyna Krzyżanowska

Zbliża się II Turniej Piłkarski Adwokat Cup – poznaj szczegóły!

Zbliża się II Turniej Piłkarski Adwokat Cup – poznaj szczegóły! [fot. OIA]
Zbliża się II Turniej Piłkarski Adwokat Cup – poznaj szczegóły! [fot. OIA]
Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu zaprasza na kolejny Turniej Piłkarski Adwokat Cup, czyli turniej piłki nożnej dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z województwa opolskiego. Tegoroczny Turniej Adwokat Cup 2019 jest już drugą edycją zmagań piłkarskich. Pierwszy Turniej Piłkarski Adwokat Cup 2018 zainspirowany był Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbywały się w 2018 roku w Rosji. W tym roku organizatorzy nawiązują do klubowych rozgrywek piłkarskich – do Ligi Mistrzów.
Wśród celów turnieju organizatorzy wymieniają m.in.: oswajanie społeczeństwa z osobami niepełnosprawnymi, budowanie ich pozytywnego wizerunku, pokazanie dzieciom radości podczas gry i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego, promocja rywalizacji w duchu fair-play, propagowanie sportu amatorskiego, stworzenie dzieciom niepełnosprawnym szans na rozwój sportowych talentów czy kształtowanie umiejętności współdziałania.

W II Turnieju Piłkarskim Adwokat Cup rywalizować będą drużyny w ramach Ligi Mistrzów Drużyn Klubowych. Losowanie grup odbyło się 01.03.2019 roku.

GRUPA A:
 • FC Liverpool – Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Prudniku,
 • Atletico Madryt – Zespół Szkół Specjalnych w Strzelcach Opolskich,
 • Wisła Kraków – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nysie,
 • Chelsea Londyn – Zespół Szkół Specjalnych w Opolu.

GRUPA B:
 • AC Milan – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głubczycach,
 • Manchester City – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie,
 • FC Barcelona – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku,
 • Real Madryt – Zespół Szkół Specjalnych w Krapkowicach.

GRUPA C:
 • Bayern Monachium – Zespół Placówek Specjalnych w Leśnicy,
 • Manchester United – Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie,
 • SSC Napoli – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku,
 • Juventus Turyn – Zespół Niepublicznych Szkół w Kup.

GRUPA D:
 • Borussia Dortmund – Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu,
 • Paris Saint German – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gorzowie Śląskim,
 • Arsenal Londyn – Zespół Szkół |Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody:
 • I miejsce w klasyfikacji drużynowej: medale oraz bilety na mecz finałowy Mistrzostw Świata U-20 w Piłce Nożnej, który odbędzie się 15.06.2019 r. w Łodzi;
 • II miejsce w klasyfikacji drużynowej: medale oraz nocleg w Hotelu Marriott w Warszawie;
 • III miejsce w klasyfikacji drużynowej: medale oraz medale oraz bilety na mecz Wisły Kraków w Krakowie;
 • dla najlepszego piłkarza, strzelca, bramkarza: statuetki i nagrody niespodzianki.

II Turniej Piłkarski Adwokat Cup organizuje Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu we współpracy z Marszałkiem Województwa Opolskiego Andrzejem Bułą oraz Prezydentem Miasta Opola Arkadiuszem Wiśniewski.

II Turniej Piłkarski Adwokat Cup odbędzie się 25.04.2019 r. (czwartek) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu (Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz 10 – w przypadku sprzyjającej pogody lub Stegu Arena Opole przy ul. Oleskiej 70 – w przypadku niesprzyjającej pogody).

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2019-05-24, godz. 13:24 Festiwal piosenki obcojęzycznej Lingua Fest 2019 - zgłoś swój udział! Po raz kolejny Studium Języków Obcych Uniwersytetu Opolskiego organizuje konkurs na najlepiej wykonany utwór w języku obcym. Konkurs skierowany jest do studen ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:48 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko–Czeskiego już wkrótce w Prudniku Prezentacja malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, wikliniarstwa, biżuterii, a do tego występy zespołów folklorystycznych, konce ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:41 IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę! To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. I ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:36 O Żeglarski Puchar Trójmiasta powalczy w regatach opolska załoga – Radio Opole będzie na miejscu! Rusza Żeglarski Puchar Trójmiasta - regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej. W 2018 roku Opolanie wystartowali w nim na Jachcie s/y Opole i - co było duż ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:47 Weź udział w obchodach Dnia Weterana Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, odchody z okazji ' ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:39 „RODO w służbie zdrowia” - czyli oswajamy potwora 28 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym odbędzie się konferencja poświęcona RODO i jego zastosowaniu w służbie zdrowia. Prelegentem będzie dr Maciej Kawe ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:04 Weź udział w aukcji internetowej i pomóż zrealizować marzenia młodych piłkarzy Mają tylko jedno marzenie - wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Atenach, który odbędzie się 26 maja. Żeby do tego doszło Trampkarze z klubu U ... » więcej 2019-05-22, godz. 09:57 Jak zostać Smart Seniorem? Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na warsztaty! E-książki, Google Maps czy Legimi, korzystania z takich aplikacji chce nauczyć opolskich seniorów Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl warsztatów temu poświęcon ... » więcej 2019-05-22, godz. 08:50 Trwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu Od poniedziałku (20.05) do piątku (24.05) potrwa Międzynarodowy Tydzień Coachingu w Opolu. To doroczne, globalne święto profesjonalistów coachingu celebrowane ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:38 Targi Książki nad Odrą od środy w Kędzierzynie-Koźlu - zobacz, co w programie! Katarzyna Dowbor, Ewa Kassala, Iwona Guzowska, Szymon Hołownia, Marek Szołtysek, Natalia Usenko, Jakub Ćwiek i Krzysztof Skiba - to niektórzy z gości III Targ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »