Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-10-19, 13:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gratka dla miłośników dogów niemieckich w niedzielę na Zamku w Niemodlinie

Barokowa sesja dogowa na Książęcym Zamku w Niemodlinie [fot. Joanna Kogut]
Barokowa sesja dogowa na Książęcym Zamku w Niemodlinie [fot. Joanna Kogut]
Barokowa sesja dogowa na Książęcym Zamku w Niemodlinie [fot. Joanna Kogut]
Barokowa sesja dogowa na Książęcym Zamku w Niemodlinie [fot. Joanna Kogut]
Barokowe stroje, peruki i makijaże z epoki, dwanaście wielkich dogów, cztery konie, scenografia Zamku Książęcego w Niemodlinie, a do tego profesjonalni fotografowie i filmowcy. Tak wyglądała "Barokowa Sesja Dogowa". Pokłosiem wydarzenia jest wystawa „Dogowe historie” Joanny Kogut. Wernisaż w niedzielę (28.10) o godz. 13:00. Otwarcie wystawy uświetnią dodatkowe atrakcje. Całość akcji ma szczytny cel - pomoc dogom niemieckim.
Dog niemiecki to potężne, dostojne i majestatyczne zwierzęta. Zaliczane są do grupy molosów. Są przyjazne, mocno przywiązane do właściciela i lubią dzieci.

Otwarcie wystawy „Dogowe historie” Joanny Kogut uświetnią dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość zrobienia sobie we własnym zakresie zdjęcia z dogiem niemieckim czy zakupienia limitowanego vouchera na stylizowaną sesję na Zamku w Niemodlinie (na potrzeby sesji zamek udostępni swoje komnaty, dziedziniec i pomieszczenia).

Podczas wernisażu będzie można zakupić zdjęcia z wystawy oraz gadżety z emblematami doga niemieckiego. Z kolei osoby, które zastanawiają się nad tym, by takiego psa mieć, będą mogły więcej dowiedzieć się o tej rasie od osób na co dzień zajmujących się tymi psami.

W programie także przejażdżki konne.

Barokowa sesja dogowa na Książęcym Zamku w Niemodlinie [fot. Joanna Kogut]Wydarzenie w niedzielę (28.10) potrwa do godz. 16:00. Przedsmak tego, co będzie można obejrzeć na wystawie zamieszczamy poniżej w galerii. To pierwsza publiczna prezentacja zdjęć z sesji autorstwa Joanny Kogut.

Dogi niemieckie ze względu na swój imponujący wygląd, często wykorzystywane są w filmach czy książkach. Do znanych ze świata kultury dogów niemieckich, należy m.in. Saba w ekranizacji „W pustyni i w puszczy”, Scooby Doo - tytułowy bohater kultowego filmu animowanego, czy pies Pana Samochodzika w powieści Zbigniewa Nienackiego.

Pomysłodawcami i realizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Doża Skarbonka - adopcje i pomoc dogom niemieckim, Joanna Kogut Fotografia i Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym psom. Radio Opole objęło wystawę patronatem medialnym.

O przedsięwzięciu w audycji "Ona i On" (16.10) opowiadały organizatorki wydarzenia: Elżbieta Dąbrowska ze Stowarzyszenia Doża Skarbonka, fotografka Joanna Kogut oraz Joanna Kardasińska, prezes Fundacji na rzecz Zamku Niemodlin 1313 - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

O sesji fotograficznej i celu akcji - 1 cz. rozmowy
O sesji fotograficznej i celu akcji - 2 cz. rozmowy
O sesji fotograficznej i celu akcji - 3 cz. rozmowy

Patronaty - polecamy

2019-02-14, godz. 10:23 Poznaj źródła folkloru opolskiego „Pieśni wracają do domu. Historyczne źródła dźwiękowe folkloru opolskiego” to tytuł konferencji, która w najbliższą sobotę (16.02) odbędzie się w Muzeum Śląsk ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50 Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzm ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:43 W piątek (15.02) w Opolu uczczona zostanie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej 14 lutego minie 77 lat od rozkazu generała broni Władysława Sikorskiego powołującego powstanie Armii Krajowej - zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państ ... » więcej 2019-02-11, godz. 11:15 Szachiści powalczą o Puchar Gór Opawskich Już po raz 29. w ramach międzynarodowego turnieju szachiści będą rywalizować o Puchar Gór Opawskich. Turniej co roku gromadzi znakomitych graczy z arcymistrza ... » więcej 2019-02-06, godz. 13:46 "Czy mogę prosić o autograf?" - otwarcie wystawy poprzedzi spotkanie z Michałem Wiśniewskim „Czy mogę prosić o autograf?” to tytuł nowej wystawy czasowej, na którą zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki. Wernisaż już w najbliższy piątek (08.02). Otwarcie ... » więcej 2019-02-05, godz. 16:27 Nauczyciele matematyki z całej Polski na konferencji w Opolu 'Matematyka przyszłością' - to hasło 28. Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, która rozpocznie się w piątek (08.02) w Opolu. » więcej 2019-02-05, godz. 14:31 Pokibicuj łyżwiarzom na Toropolu. W weekend rusza „Opolska Łyżwa” Ponad 100 zawodników z 15 klubów z całej Polski w wieku od 6 do 16 lat weźmie udział w Ogólnopolskich Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym „Opolska Łyżwa”. Zawod ... » więcej 2019-02-05, godz. 12:49 Światowej sławy skrzypaczka zagra w Filharmonii Opolskiej „Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel, należy do wąskiego grona najwybitniejszych ... » więcej 2019-02-04, godz. 17:06 Przyjdź na bal, wspomóż Radę Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Bilety-cegiełki jeszcze są! Na Walentynkowy Bal Charytatywny zaprasza w najbliższą sobotę (09.02) Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Bilety-cegiełki w cenie 200 złotych od ... » więcej 2019-02-04, godz. 16:01 Muzeum Polskiej Piosenki szykuje I Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" – zgłoszenia przyjmowane są ... Stworzenie autorskiej piosenki w dowolnym gatunku muzycznym wraz z jej artystycznym wykonaniem oraz ewentualnie stworzenie teledysku wideo do niej - to zadani ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »