Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-28, 21:15 Autor: Witold Wośtak

Dogi niemieckie są bohaterami wystawy zdjęć w niemodlińskim zamku. Potrzeba pieniędzy na leczenie psów

Wernisaż wystawy "Dogowe historie" [fot. Witold Wośtak]
Wernisaż wystawy "Dogowe historie" [fot. Witold Wośtak]
Wernisaż wystawy "Dogowe historie" [fot. Witold Wośtak]
Wernisaż wystawy "Dogowe historie" [fot. Witold Wośtak]
Wernisaż wystawy "Dogowe historie" [fot. Witold Wośtak]
Wernisaż wystawy "Dogowe historie" [fot. Witold Wośtak]
"Dogowe historie" to tytuł otwartej dziś (28.10) wystawy fotograficznej na Zamku Książęcym w Niemodlinie. Sesję zdjęciową z udziałem dwunastu psów tej rasy oraz ich właścicieli wykonano w maju.
Celem wernisażu było zebranie pieniędzy na pomoc dogom wymagającym leczenia. Chętni mogli kupić zdjęcie, obraz czy voucher na stylizowaną sesję zdjęć z tą rasą psów. Na miejscu byli też właściciele z dogami.

- Aktualnie opiekujemy się siedmioma psami - mówi Elżbieta Dąbrowska ze stowarzyszenia Doża Skarbonka - adopcje i pomoc dogom niemieckim. - Nasze stowarzyszenie powstało, żeby pomagać właścicielom, którzy ze względu na trudną sytuację nie mogli wyleczyć swoich psów. To są duże koszty, bo każdy antybiotyk i każda kroplówka przekłada się na masę ciała tego zwierzęcia. Pomagaliśmy najpierw samym właścicielom, później ludzie zaczęli oddawać nam psy, sami też znajdowaliśmy dogi niemieckie i dlatego weszliśmy w adopcje.

Joanna Kogut, autorka zdjęć, dodaje, że sesje ze zwierzętami są specyficzne, choć ona ma coraz więcej podobnych doświadczeń.

- Sesja była planowana, ale przebiegła bardziej spontanicznie. Nie chciałam, żeby to wyglądało jakoś sztucznie, bo nie o to chodzi. Dla każdego właściciela psa dobraliśmy strój i szliśmy przez zamek, robiąc zdjęcia. Jako fotograf kierowałam ludzi tak, by wychodzili korzystnie na zdjęciach. Mówiłam o odwróceniu twarzy czy otwarciu oczu, ale staraliśmy się robić to jak najbardziej naturalnie.

Z kolei Joanna Kardasińska, menadżer niemodlińskiego zamku, zaznacza, że kierownictwo zamku wspiera wszystkie inicjatywy wpisujące się w historię tego zabytku.

- Pokazanie surowej scenerii zamkowej jest doskonałym polem do popisu dla wszelkiego rodzaju artystów. Ogranicza nas jedynie wizja malarza czy fotografa. Zamek Książęcy Niemodlin wiele razy udowodnił, że jest cudownym miejscem na organizację wszelkich podobnych inicjatyw.

Organizatorami wernisażu byli: Stowarzyszenie Doża Skarbonka - adopcje i pomoc dogom niemieckim, Joanna Kogut Fotografia i Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. 

Radio Opole objęło tę imprezę patronatem medialnym.
Elżbieta Dąbrowska
Joanna Kogut
Joanna Kardasińska

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »