Radio Opole » Patronaty - polecamy
2017-04-24, 13:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konferencja Polsko-Chińska w CWK - zobacz relacje

Konferencja Polsko-Chińska w CWK [fot. Paula Hołubowicz]
Konferencja Polsko-Chińska w CWK [fot. Paula Hołubowicz]
We wtorek (25.04) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się międzynarodowa konferencja polsko-chińska. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele nauki, biznesu, samorządów oraz członkowie Rządu RP wraz z ich partnerami z Chin. Wydarzenie to jest kolejnym krokiem w kierunku budowania bliskich relacji z partnerami z Chin w zakresie prowadzenia wspólnych badań naukowych, przedsięwzięć gospodarczych i samorządowych.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00. Radio Opole będzie na miejscu. Więcej o wydarzeniu we wtorek (25.04) w Loży Radiowej i Popołudniowym Reflektorze.
W konferencji wezmą udział eksperci i specjaliści z kraju i zagranicy od lat zajmujący się tematyką polsko-chińską oraz przedsiębiorcy, którzy rozważają inwestycje na rynku chińskim. Nie zabraknie także przedstawicieli kancelarii Prezydenta RP, senatorów, przedstawicieli Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, ministerstw oraz uczelni wyższych.

Spotkanie podzielono na dwie części. Hasło pierwszej to „One Belt, One Road - szanse i wyzwanie”. Drugą podzielono na trzy bloki tematyczne: biznesowy, naukowy oraz rządowo-samorządowy. Szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia tu: Program Międzynarodowej Konferencji Polsko-Chińskiej w Opolu

„One Belt, One Road” to strategiczny projekt rządu chińskiego. Jego celem jest utworzenie transkontynentalnego połączenia kolejowego pomiędzy Chinami a Zachodem Europy, które będzie gwarantowało bardzo szybki transfer towarów pomiędzy Europą a Azją. Projekt Nowego Jedwabnego Szlaku pod kątem naukowym wspiera stworzone niedawno Polsko-Chińskie Konsorcjum Uczelni Akademickich. W jego zarządzie znalazł się rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf.

Organizatorami wydarzenia są Opolski Urząd Wojewódzki i Politechnika Opolska. Radio Opole jest patronem medialnym konferencji.

Patronaty - polecamy

2017-11-21, godz. 10:04 Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko 12 parkietów w jednym miejscu, ponad 30 artystów z całego świata, ponad 150 warsztatów tanecznych, do tego panele dyskusyjne, bitwy taneczne oraz międzynarodo ... » więcej 2017-11-21, godz. 08:16 Specjalne audycje, radiowe upominki, wyjątkowa oprawa muzyczna, czyli Urodzinowy Piątek Radia Opole! W tym roku Radio Opole obchodzi 65-lecie powstania. Datę urodzin ma się jednak jedną i dla Radia Opole to 26 listopada. Urodziny świętować będziemy z naszymi ... » więcej 2017-11-20, godz. 16:20 World Press Photo już wkrótce w GSW Już po raz 17 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu będzie można oglądać najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. To okaz ... » więcej 2017-11-17, godz. 15:14 IX Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki w Opolu Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki 'Zielony Feniks' zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu. Wydarzenie roz ... » więcej 2017-11-17, godz. 07:30 Progresywna ekstraklasa, czyli zespół Walfad w Studiu M! To ich legendarny zespół Marillion wybrał w tym roku jako support Marillion Weekend w Łodzi, a ostatnio wystąpili przed Procol Harum w katowickim Spodku. Swoi ... » więcej 2017-11-16, godz. 13:58 Niebanalny tydzień w Opolu? Z MDK już od poniedziałku! Projekcje filmów, spektakle, koncerty, wystawy i warsztaty artystyczne czekają na chętnych uczestniczenia w Tygodniu Kultury Niebanalnej. To doroczna prezenta ... » więcej 2017-11-16, godz. 12:59 Siatkarska gratka w Strzelcach Opolskich ZAKSA Strzelce Opolskie już w najbliższą sobotę (18.11) zmierzy się z BBTS II Bielsko-Biała. Mecz w drugiej lidze siatkówki rozpocznie się o godz. 17:00 w str ... » więcej 2017-11-16, godz. 12:01 Fani fantastyki, już od piątku rusza konwent Opolcon Już po raz piąty do Opola zjadą fani fantastyki z całej Polski na konwent Opolcon organizowany przez Opolski Klub Fantastyki Fenix. W programie prelekcje, spo ... » więcej 2017-11-15, godz. 16:23 Finał Święta Karpia w Niemodlinie W piątek (17.11) konferencja rybacka „Akwakultura 2017 - stan obecny i perspektywy” oraz wręczenie nagród laureatom konkursu dla dzieci „Mały Karpik”, a w sob ... » więcej 2017-11-15, godz. 13:02 Powalczą o nagrodę Radia Opole. "Muzyczna Jesień" w Grodkowie od piątku do niedzieli - też tam będziemy! Już w piątek (17.11) w Grodkowie ruszają Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. Festiwal potrwa trzy dni, wystąpi 18 zespołów z Polski, Łotwy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »