Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 1 ...
2018-03-11, 13:19 Autor: Marek Świercz

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 11 marca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 11 marca 2018 roku!
Problem z naborem urzędników wyborczych oraz nagrody dla ministrów i wiceministrów ustępującego rządu premier Beaty Szydło były tematami Niedzielnej Loży Radiowej 11 marca 2018 roku.
Zdaniem Tomasza Kostusia z Platformy Obywatelskiej niechęć do wzięcia na siebie obowiązków urzędnika wyborczego wynika z niechęci do firmowania wyborczej reformy PiS, która - jego zdaniem - upartyjnia procedury wyborcze. Piotr Wach z Nowoczesnej widzi analogię między naborem urzędników a tworzeniem nowej KRS, do której - jak przypomina - zgłosiło się raptem kilkunastu z 11 tysięcy sędziów.

Jan Krzesiński z PSL przyznał, że w czasie wyborów zdarzały się patologie (w Niemodlinie, co wykazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, niezgodnie z przepisami liczono głosy po północy w urzędzie miejskim), ale osobiście uważa, że odpowiedzialność za wybory powinno się pozostawić samorządom. Zdaniem Ryszarda Galli z Mniejszości Niemieckiej, reforma wdrażana jest za późno i za szybko, więc najlepiej byłoby odłożyć ją do kolejnych wyborów. Robert Tistek z formacji Kukiz '15 zauważył, że mało jest informacji o potrzebie znalezienia nowych urzędników wyborczych, co może powodować kłopoty z naborem.

Optymistą był za to Antoni Duda z PiS, który przekonywał, że rząd na pewno poradzi sobie z organizacją wyborów, tak jak poradził sobie z innymi wyzwaniami, choć opozycja twierdziła, że poniesie klęskę. Brak urzędników uznał za problem niepokojący, ale przejściowy.

Goście programu dyskutowali także o nagrodach dla ministrów i wiceministrów ze Zjednoczonej Prawicy. Wach i Kostuś oburzali się na nagrody dla "funkcjonariuszy partyjnych", zarzucali prawicy hipokryzję i twierdzili także, że sprawa nagród ostatecznie trafi do sądu. Tistek mówił o zjawisku "koryto plus", Galla pytał retorycznie, czy nie należy podjąć debaty o wysokości wynagrodzeń ministrów, Krzesiński przypomniał o ustawie kominowej. Z kolei poseł Duda stwierdził, że jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę - w rządzie czy spółkach skarbu państwa - to nagroda mu się po prostu należy.

Gośćmi Marka Świercza byli: Antoni Duda (PiS), Tomasz Kostuś (PO), Jan Krzesiński (PSL), Robert Tistek (Kukiz '15), Piotr Wach (Nowoczesna), Ryszard Galla (MN).
Robert Tistek, Piotr Wach, Ryszard Galla, Antoni Duda, Tomasz Kostuś, Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Tistek, Piotr Wach, Ryszard Galla, Antoni Duda, Tomasz Kostuś, Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński, Tomasz Kostuś, Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński, Tomasz Kostuś, Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla, Piotr Wach, Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla, Piotr Wach, Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla [fot. Paula Hołubowicz]
Ryszard Galla [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Jan Krzesiński [fot. Paula Hołubowicz]
Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Antoni Duda [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Robert Tistek [fot. Paula Hołubowicz]
Piotr Wach [fot. Paula Hołubowicz]
Piotr Wach [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kostuś [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Kostuś [fot. Paula Hołubowicz]

Zobacz także

2018-06-24, godz. 14:20 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 24 czerwca 2018 roku! Ocena szans polskiej reprezentacji na mundialu AD 2018, podsumowanie wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz kwestia prezydenckiego referendum kon ... » więcej 2018-06-24, godz. 13:16 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 24 czerwca 2018 roku! [FILM, ZDJĘCIA] Uczestników Niedzielnej Loży Radiowej 24 czerwca 2018 roku pogodził umiarkowany optymizm w ocenie szans polskiej reprezentacji w meczu z Kolumbią, głęboka pod ... » więcej 2018-06-17, godz. 15:00 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 17 czerwca 2018 roku! [FILM] Podobnie jak w Niedzielnej, tak samo i w Młodzieżowej Loży Radiowej spekulowaliśmy. Najpierw dla rozgrzewki na temat szans Polski w moskiewskim Mundialu oraz ... » więcej 2018-06-17, godz. 13:00 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 17 czerwca 2018 roku! [FILM] Tym razem w Niedzielnej Loży Radiowej spekulowaliśmy. Najpierw dla rozgrzewki na temat szans Polski w moskiewskim Mundialu oraz tego, kto zostanie mistrzem św ... » więcej 2018-06-10, godz. 13:39 Posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 10 czerwca 2018 roku! Kandydat opozycji na prezydenta Opola, wielka inwestycja w strefie w Radzikowicach pod Nysą oraz pakiet rządowych działań na rzecz walki ze smogiem były główn ... » więcej 2018-06-10, godz. 13:19 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 10 czerwca 2018 roku! [FILM] - Wiadomo, że sukces ma wielu ojców, ale matka jest tylko jedna - mówiła w Niedzielnej Loży Radiowej 10 czerwca 2018 troku posłanka PiS Katarzyna Czochara, ko ... » więcej 2018-06-03, godz. 13:30 Zobacz i posłuchaj II. cz. Niedzielnej Loży Radiowej z 3 czerwca 2018 [FILM] Dwa tematy zdominowały dziś (03.06) Niedzielną Lożę Radiową z przedstawicielami opolskich młodzieżówek partyjnych. Oba związane z UE. Otóż Komisja Europejska ... » więcej 2018-06-03, godz. 15:20 Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 3 czerwca 2018! [FILM] Dwa tematy zdominowały dziś Niedzielną Lożę Radiową. Oba związane z Unią Europejską. Otóż Komisja Europejska zaproponowała obniżenie o niemal jedną czwartą fu ... » więcej 2018-05-30, godz. 13:42 Świąteczna Loża Radiowa z 31 maja 2018 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim a zarazem jedno z najważniejszych świąt w życiu polskiej wsi. Dlaczego? Na to pytanie próbow ... » więcej 2018-05-27, godz. 13:43 Zobacz i posłuchaj drugiej części Niedzielnej Loży Radiowej z 27 maja 2018! [FILM, ZDJĘCIA] Kolejne sondaże prognozujące przebieg rywalizacji o prezydenturę Opola wywołują kolejne żywe komentarze. Nie inaczej było i tym razem w Niedzielnej Loży Radio ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »