Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną…
2020-08-10, 09:19 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską

Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską
– Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Katarzyna Czochara, poseł PiS, pytana co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską. Przypomnijmy: w związku z zarzutami prokuratorskimi postawionymi marszałkowi województwa Andrzejowi Bule, parlamentarzyści postanowili sprawdzić działalność Urzędu Marszałkowskiego i podległych mu instytucji.
– Jeśli chodzi o OCRG to te pisma dotyczą umów, doboru osób, które rozpatrują wnioski w ramach różnych programów, a w Urzędzie Marszałkowskim poprosiliśmy o udostępnienie kserokopii dokumentów związanych z funkcjonowaniem Fundacji Rozwoju Śląska – mówiła poseł PiS i dodała, że po ich otrzymaniu wspólnie z wiceministrem Kowalskim i zespołem specjalistów będą je szczegółowo analizować.

– Mamy wiele osób, które znają się na tych obszarach zarówno jeśli chodzi o finansowanie, jak i prawo – dodała Czochara.

Jak wskazał nasz gość, na razie trudno mówić o udostępnieniu wniosków z tej analizy. – To na pewno będzie bardzo obszerny materiał. Na razie ciężko ten termin określić. W trakcie analizowania dokumentów może okazać się, że zawnioskujemy o kolejne, żeby uzupełnić wiedzę. Tydzień, dwa, trzy, trudno w tej chwili określić ramy czasowe – mówiła poseł PiS.

Zdaniem naszego gościa marszałek województwa nie powinien pełnić swojej funkcji. Przypomnijmy, że w jego sprawie nie ma jednak żadnego wyroku i można mówić o domniemaniu niewinności.

– To jest precedens, żeby marszałek województwa opolskiego miał zarzuty prokuratorskie. Proszę mi pokazać w Polsce marszałka, który ma zarzuty i dalej pełni swoją funkcję. My nie wydajemy żadnego wyroku. Ale jest konkretny zarzut: niedopełnienie obowiązków. Prowadzone jest śledztwo. Przecież pan marszałek Andrzej Buła reprezentuje interesy Opolszczyzny nie tylko w naszym kraju, ale również zagranicą, w komisjach europejskich. Osobiście uważam, że to niedopuszczalne – mówiła Katarzyna Czochara.

– Pan marszałek honorowo powinien podać się do dymisji do czasu wyjaśnienia sprawy. Ale widzę, że on nie ma takiej potrzeby, dlatego mu w tym pomożemy – zapewniła poseł PiS.

Zobacz także

2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej 2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***