Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik…
2020-07-13, 09:52 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich

WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich
– Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
– Jest ogromna radość, że tak dużo Polaków zostało obudzonych. Tak dużo Polaków pokonywało nieprawdopodobne przeszkody związane z bardzo złym zorganizowaniem tych wyborów, a jednak chcieli w wyborach uczestniczyć. Najbardziej cieszy, że młodzież zaczęła być aktywna politycznie i to wielka szansa dla przyszłości naszego kraju. Chce podziękować za aktywność Polaków – podkreśliła senator Jazłowiecka.

– My nie możemy odpuścić, musimy dalej podtrzymywać tę energię, chcemy dalej współpracować z Polakami, którzy chcą zmian, a one są potrzebne. Dla mnie jest nie do pomyślenia, żeby w okresie recesji rząd na miesiąc przestał pracować, gdzie rozdawano bez żadnego uzasadnienia promesy dla samorządów – mówił nasz gość.

– Myślę, że wizyta Rafała Trzaskowskiego i bezpośrednie kontakty z opolanami sprzyjały temu, żeby osoby, które nie uczestniczyły w 1 turze głosowały przekonały się, że Trzaskowski jest kandydatem, które może zmieniać Polskę. Prezydent nie ma specjalnie dużych możliwości, ale my w senacie pokazujemy jak wygląda prawo, jak wyglądają propozycje składane przez rząd i to samo może prezydent wetując złe ustawy a akceptując dobre, albo też składać inicjatywy tak jak robi to senat – mówiła Danuta Jazłowiecka, senator PO.

Zobacz także

2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***