Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku…
2020-06-30, 09:02 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur tej partii w mieście Opolu, komentując 45% poparcie dla Trzaskowskiego w mieście Opolu. Andrzej Duda zdobył w stolicy regionu 26%, ale wygrał w całym województwie opolskim.
Skąd wysokie poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w Opolu? – To z pewnością ciężka praca parlamentarzystów, radnych i bez wątpienia wsparcie prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Dodajmy, że na spotkaniu w Opolu było dwa razy więcej osób niż na wszystkich spotkaniach Andrzeja Dudy – mówił Kostuś.

Opole to jednak jedyne miejsce w regionie, w którym wygrał Rafał Trzaskowski. W całym województwie wygrał Andrzej Duda zdobywając 40,45% głosów. Prócz Opola, wygrał także w powiatach.

– To prawda, Rafał Trzaskowski przegrał na Opolszczyźnie, ale ta różnica jest mniejsza niż średnia w kraju, bo tu wynosi 8 % a w kraju 13%. Ta różnica jest do odrobienia i szanse są wyrównane – stwierdził Kostuś. – Prawdziwe rozstrzygnięcie nastąpi 12 lipca w czasie II tury wyborów – dodał.

– O tym pierwszym wyniku zdecydował elektorat Mniejszości Niemieckiej, choć to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, bo w województwie opolskim, tak wielokulturowym i wyraźnie proeuropejskim, PiS nigdy nie miał wysokich notowań w tym elektoracie. Nie będę przypominał jak prezes Kaczyński nazywał Ślązaków ani jak prezydent Duda potraktował ustawę o mniejszościach – mówił poseł Kostuś.

– Wierzę też, że w drugim tygodniu kampanii Rafał Trzaskowski przekona wszystkich nieprzekonanych i tych, którzy głosowali na kandydatów tego szerokiego obozu opozycji. Jest z czego czerpać, bo jest to elektorat Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia czy wreszcie Krzysztofa Bosaka – powiedział nasz gość.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 10:36 Adrian Czubak o finale kampanii wyborczej Adrian Czubak, wojewoda opolski Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Na to pytanie odpowiedzą sobie Polacy przy urnach wyborczych w niedzielę, a piątek to ostatni… » więcej 2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »