Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie…
2020-03-31, 09:51 Autor: Joanna Matlak

Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki

Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
Michał Siek [fot. Łukasz Fura]
– O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem albo organizowały same na podstawie ubiegłorocznych arkuszy. Nie wszystkie szkoły przystępują do egzaminów, bo nie ma takiego obligatoryjnego przymusu – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty, pytany o próbne egzaminy ósmoklasistów, które są od wczoraj przeprowadzane. Po raz pierwszy w sposób zdalny.
Wczoraj ósmoklasiści pisali próbny test z języka polskiego i dochodziło do problemów z pobraniem arkuszy z powodu przeciążenia stron Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dziś o 9.00 CKE opublikuje arkusz z matematyki i pojawił się apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, by nie pobierać arkuszy w tym samym czasie.

Z kolei Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk i Związek Nauczycielstwa Polskiego chcą odwołania matur i egzaminu ósmoklasisty.

– Nie wiem czy odwołanie jest możliwe. Może przesunąć? Na razie też za wcześnie o tym mówić, my gdzieś układamy różne scenariusze, ale to wszystko będzie zależało od tego jak się rozwinie sytuacja epidemiczna w naszym kraju – mówił Siek.

Naszego gościa pytaliśmy też o 186 mln złotych, o które mogą wnioskować samorządy, a potem zakupywać tablety, laptopy i internet dla uczniów i nauczycieli.

– Gmina może otrzymać wsparcie od 35 do 100 tysięcy złotych, w zależności od liczby uczniów – wskazał kurator.

Zobacz także

2020-05-31, godz. 08:30 Elżbieta Janiczek o chorobach wywołanych paleniem, profilaktyce zdrowotnej. Nie tylko z okazji Światowego Dnia Bez Tyt… - Ja oczywiście nie palę papierosów – podkreśliła dr Elżbieta Janiczek, ordynator oddziału pulmunologicznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-05-30, godz. 08:30 Katarzyna Kukolka-Bogocz o kobietach w polityce, pracy podczas kampanii wyborczej - Sprawuję mandat radnej miejskiej. Jestem przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu - przedstawiła się Katarzyna Kukolka-Bogocz… » więcej 2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »