Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Jarosław Kończyło o przekształceniu szpitala…
2020-03-17, 09:51 Autor: Joanna Matlak

Jarosław Kończyło o przekształceniu szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
- W szpitalu przygotowaliśmy śluzy, żeby wydzielić tę część „brudną” od „czystej”. Wnioskowaliśmy o środki ochrony osobistej, one do nad docierają, ale w nadmiarze ich nigdy nie będzie. Na tę chwilę mamy 7 pacjentów i miejmy świadomość, że każde wejście w strefę „brudną” powoduje wyrzucenie kombinezonu, więc będzie ich potrzebnych bardzo dużo - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie Koźlu, który od wczoraj (16.03) pełni rolę szpitala zakaźnego przeznaczonego dla pacjentów zakażonych koronawirusem, jak i tych z podejrzeniem.
W szpitalu przebywa obecnie jedna zakażona osoba i 6 pacjentów z podejrzeniem. – Są rozlokowani w trzech lokalizacjach. Cztery osoby podejrzane są na oddziale wewnętrznym, jeden pacjent przebywa na oddziale dziecięcym i czekamy na wyniki wymazu, a ostatni pacjent miał zabieg kardiologiczny i przebywa na OIOM-ie – mówił dyrektor Kończyło.

- Moi współpracownicy są najważniejsi i ich bezpieczeństwo i zrobię wszystko by im to zapewnić – zaznaczył. Ilość pracowników szpitala będzie minimalizowana, bo na tym etapie nie ma potrzeby aby cały zespół angażował się w prace przy takiej ilości pacjentów.

Dodajmy, że trwają starania, aby nowy OIOM otworzyć już z początkiem kwietnia, a nie jak zapowiadano wcześniej w trzeciej dekadzie kwietnia.

Zobacz także

2020-08-15, godz. 08:30 Dr Tomasz Greniuch o przebiegu Bitwy Warszawskiej i jej znaczeniu dla Polski i Europy - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej… » więcej 2020-08-14, godz. 09:45 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej o sytuacji na Białorusi i rekonstrukcji rządu - Nie czytam tego jako jakąś zmianę czy odmianę osobowości czy polityki przywódcy Białorusi, raczej jako pewną grę. Celem Łukaszenki jest pozostanie… » więcej 2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***