Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marcin Ociepa o otwarciu biura poselskiego w Opolu…
2020-01-28, 09:34 Autor: Joanna Matlak

Marcin Ociepa o otwarciu biura poselskiego w Opolu, a także wizycie wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Anny Budzanowskiej w Opolu

Marcin Ociepa o otwarciu biura poselskiego w Opolu
- Jestem przekonany że tak, to jest powszechne odczucie i w Warszawie i Opolu, że do tego połączenia powinno dojść – powiedział w porannej rozmowie „W 4 oczy” Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, wiceprezes Porozumienia i poseł Zjednoczonej Prawicy, pytany o fuzję Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Do połączenia miało dojść latem ubiegłego roku, jednak uczelnie się poróżniły co do szczegółów.
Z Marcinem Ociepą rozmawia Joanna Matlak
- Na jednej ulicy mamy dwie uczelnie wyższe, które będą zmuszone kształcić na tych samych kierunkach. Skoro udało się uzyskać medycynę na UO i już uniwersytet chce tworzyć kierunki okołomedyczne, to trudno żeby pielęgniarstwo było na uniwersytecie i PMWSZ. Jest to możliwe, ale pytanie czy jest to sensowne – mówił nasz gość.

Marcin Ociepa powiedział, że konsolidacja uczelni jest kwestią czasu. – Obserwujemy z pewną troską ale i niezrozumieniem pewne zwroty akcji w tym zakresie. Na samym końcu musimy sobie jako mieszkańcy odpowiedzieć czy zasługujemy na silny ośrodek akademicki czy ośrodek rozdrobniony - mówił.

Naszego gościa pytaliśmy czy możliwe jest w tej kwestii „rozwiązanie siłowe”. – Mówimy o uczelniach publicznych i owszem, minister nauki ma prawo wydać rozporządzenie połączenia tych uczelni i być może będzie chciał z tego prawa skorzystać. Ja bym się nie zamykał na to rozwiązanie, ale lepszym i najbardziej optymalnym byłoby porozumienie, żeby miało to charakter oddolny - stwierdził.

Nasz gość poinformował także o otwarciu biura poselskiego w Opolu, działaniach jakie podjął w kierunku ponownego uruchomienia linii kolejowej nr 144 Opole – Tarnowskie Góry, a także budowy drogi S-11.

Zobacz także

2020-02-24, godz. 08:47 Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie - Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes… » więcej 2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »