Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu…
2020-01-19, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei

S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei
W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony na stworzenie wyjątkowego miejsca dla bezdomnych i ubogich. O pięknej, potrzebnej inicjatywie opowiedziała s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik biskupa opolskiego.
- Idea budowy Domu Nadziei wyrosła z doświadczenia, które towarzyszy nam od dwóch lat w czasie spotkań z osobami bezdomnymi. Jest rzesza wolontariuszy zaangażowanych w dzieło sobotnich śniadań, które przygotowujemy dla osób bezdomnych w jadalni ojców franciszkanów. Te spotkania pokazują wiele potrzeb przychodzących osób bezdomnych – mówiła s. Skrzypiec.

- Na „Śniadania z Nadzieją” przychodzi od 50 do 70, czasem nawet 80 osób. To jest bardzo duża grupa ludzi, która oczywiście ma konkretne potrzeby materialne – potrzebują butów, leków, jedzenia, ale widać, że najbardziej potrzebują drugiego człowieka, człowieka, który ich wysłucha, który też ich potraktuje jak człowieka, z godnością, z szacunkiem – podkreślała s. Aldona Skrzypiec.

- Dom Nadziei ma być domem dziennego pobytu dla osób ubogich i bezdomnych. Udało się znaleźć miejsce w centrum Opola, bo miejsce spotkania musi być w centrum. Decyzją bpa Andrzeja Czai to jest miejsce w Domu Księży Emerytów, ok. 120 m². Ufamy, że uda się przeprowadzić remont i rozpocząć działalność jeszcze w tym roku – powiedziała s. Skrzypiec.

- Dziś dla Domu Nadziei zaśpiewa Krzysztof Cugowski. Koncert przyciąga wiele osób, jest duże zainteresowanie. Dochód z cegiełek w całości przeznaczony jest na remont pomieszczeń, które przygotowujemy na Dom Nadziei – dodała s. Aldona, jałmużnik biskupa opolskiego.

Inicjatywę można wesprzeć korzystając z informacji na stronie Diecezji Opolskiej http://www.diecezja.opole.pl/index.php/instytucje/jalmuznik-biskupa-opolskiego

Zobacz także

2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »