Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie…
2020-01-17, 09:02 Autor: Joanna Matlak

Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego"

Przemysław Pospieszyński "W cztery oczy" (17.01.2020)
- To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych prezydenta Wiśniewskiego – mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Przemysław Pospieszyński, radny Opola i rzecznik regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej pytany o współprowadzenie strony na Facebooku „Ośmiornica Wiśniewskiego”, która atakowała prezydenta Opola. Sprawę tę ujawniła opolska TVP.

Naszego gościa pytaliśmy, dlaczego postanowił działać anonimowo, skoro jednocześnie krytykował prezydenta publicznie, pod nazwiskiem, na sesjach czy konferencjach prasowych?
Z Przemysławem Pospieszyńskim rozmawia Joanna Matlak
- To był element dotarcia do większej grupy odbiorców. Wiadomo, osoby publiczne mają ograniczony dostęp, ludzie też nie chcą obserwować osób publicznych i szukają innych profili. Są różne profile jak np. słynny Sok z Buraka, który krytykuje partię rządzącą. Jedyne co mogę (sobie przyp. red.) zarzucić i się przyznać i przeprosić, że robiłem to anonimowo. Konkurencja stosowała przeciwko nam takie same metody. PiS też stosowało takie profile i w stosunku do prezydenta i do nas. Niestety, każdy powinien uderzyć się w pierś i powiedzieć, że "też tak robiliśmy i już nie będziemy", a nie tylko uderzać we mnie, że ja jako jedyny robiłem takie rzeczy – mówił Pospieszyński.

Radny przytoczył także treść jednego z postów, który pojawił się na „Ośmiornicy Wiśniewskiego” i który został także wykorzystany w materiałach TVP3 Opole.

„Kolejny przykład kolesiostwa w opolskim ratuszu. Wiśniewski stworzył kolejne stanowisko w jednostce podległej, żeby zatrudnić swoich radnych. Fuchę dostał Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola, który od nowego roku jest pracownikiem MOSiR Opole. Widać, że Wiśniewski czerpie wszystko co najlepsze od swojego politycznego patrona Patryka Jakiego” – odczytał Pospieszyński i dodał - Gdzie tu jest hejt, gdzie tu jest mowa nienawiści? To jest ostra krytyka. Formułowałem to jako ja Przemysław Pospieszyński i na tym profilu.

Radny zarzucił prezydentowi Opola, że stosował takie same metody w stosunku do Platformy Obywatelskiej. – Działo się to na profilu „Opole na tak”, które od teraz nazywa się „Tak dla Opola”. Dziwnym trafem, po tym słynnym weekendzie (gdy doszło do awarii Facebooka i ujawnienia administratorów różnych stron przyp.red.) wszystkie posty uderzające w Platformę Obywatelską.

Radny powiedział też, że usunięcie strony było pochopną decyzją. Ponownie potwierdził, że nie zamierza złożyć mandatu, a w kwestii pełnienia funkcji rzecznika Platformy Obywatelskiej powiedział, że oddaje się do dyspozycji zarządu partii.

Zobacz także

2020-02-25, godz. 09:39 Rafał Bartek o tematach dzisiejszej sesji sejmiku województwa – To szkoła policealna i ona przy dzisiejszym rynku edukacyjnym cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem. Dyrekcja próbowała wprowadzać nowe kierunki, ale nie… » więcej 2020-02-24, godz. 08:47 Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie - Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes… » więcej 2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »