Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Mł. bryg. Dariusz Gieroń o podstawowych zasadach…
2019-12-14, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Mł. bryg. Dariusz Gieroń o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwalają uniknąć zagrożenia pożarowego

Mł. bryg. Dariusz Gieroń o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwalają uniknąć zagrożenia pożarowego
Zima to czas szczególnego zagrożenia pożarowego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa, które pozwalają uniknąć groźnych sytuacji, przypomniał mł. bryg. Dariusz Gieroń, oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Nasz gość podpowiedział również, jaki prezent kupić najbliższym, by wyrazić troskę o ich zdrowie i życie.
- Każda pora roku wiąże się z konkretną pracą dla strażaków, zmienia się jedynie specyfika problemów. Właściwie cały rok mamy zapełniony zdarzeniami. W zimie najbardziej sen z oczy spędza nam tlenek węgla. Sezon grzewczy wiąże się z paleniem w piecach, przeważnie na paliwo stałe czy gazowe i wszędzie tam, gdzie jest proces spalania, może się pojawiać tlenek węgla, który jest bardzo niebezpieczny – informował oficer prasowy.

- Państwowa Straż Pożarna od lat prowadzi działania informacyjne, które dotyczą zwiększania bezpieczeństwa. Obecnie trwa akcja „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Staramy się przypominać o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i wskazywać, w jaki sposób można się przed nimi uchronić – dodał mł. bryg. Dariusz Gieroń.

- Jesteśmy w okresie przedświątecznym, wielu z nas się zastanawia, jak obdarować swoich bliskich, pomysły nam się skończyły, więc może warto pomyśleć o zakupie czujki tlenku węgla. To jest prezent, który świadczy o tym, że bardzo nam zależy na kimś bliskim – podpowiadał oficer prasowy.

- Korzystając z urządzeń grzewczych powinniśmy się stosować do zaleceń wskazanych w instrukcji danego urządzenia. Należy zachowywać właściwe odległości od materiałów palnych. To potencjalne źródła pożaru, a w sezonie zimowym liczba pożarów zwiększa się – ostrzegał mł. bryg. Dariusz Gieroń.

Zobacz także

2020-01-27, godz. 09:31 Prof. Marek Masnyk o kalendarium zbliżających się wyborów rektora i członków Senatu oraz o minionym roku na UO – Jeśli zostanę zgłoszony przez Senat albo grupę elektorów bądź Radę Uczelni to tak. Te kwestie reguluje statut uczelni – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-01-26, godz. 09:00 Bogdan Jasiński o konkursach organizowanych przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach Do Wielkanocy jeszcze sporo czasu, ale w Muzeum Wsi Opolskiej już teraz ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj. W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej… » więcej 2020-01-25, godz. 09:00 Adam Tomal o akcji profilaktycznej w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji "Pink Lips" (20-26.01). Także dziś (25.01) w Centrum Handlowym Karolinka będzie… » więcej 2020-01-24, godz. 10:15 Rafał Bartek o bilansie i obchodach 30-lecia TSKN - To będzie aktywny rok. Otrzymaliśmy dodatkowe środki finansowe ze strony niemieckiej na budowę wyzwania o które staraliśmy się ponad 10 lat, chodzi o Centrum… » więcej 2020-01-23, godz. 08:58 St. sierż. Dariusz Świątczak o sposobach oszustów na zdobycie pieniędzy - Każda taka intryga i oszustwo bazuje na ogromnym ładunku emocjonalnym. Często o tym mówimy seniorom, a w 2019 roku przeszkoliliśmy ponad 14 tysięcy seniorów… » więcej 2020-01-22, godz. 09:41 Dr Paweł Gębka o profilaktyce raka szyjki macicy i świadomości kobiet w tym zakresie – Niestety, umieralność na raka jest u nas zdecydowanie większa w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej. Jest o około 80% wyższa niż przeciętna – powiedział… » więcej 2020-01-21, godz. 09:18 Andrzej Buła o wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - Otwieramy nowy rok. Rozmawiamy o tym w jakim momencie jesteśmy jeśli chodzi o wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, rozmawiamy o tym jakie… » więcej 2020-01-20, godz. 08:55 Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »