Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom…
2019-12-07, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz

Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy

Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy
Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy Festyn Charytatywny w Zdzieszowicach. O tym, jak można pomóc czworonogom opowiedziały Kamila i Monika Poznańskie.
Posłuchaj rozmowy "W cztery oczy" (07.12.2019)
- Fundacja zajmuje się przede wszystkim psami, kotami, które są w tymczasowych domach i czekają na swoich właścicieli. Pomysł na fundację wyszedł od naszej znajomej, a że lubimy zwierzaki, to postanowiłyśmy pomóc. Zebrałyśmy się w grupie siedmiu osób i wspólnie działamy od dwóch miesięcy – informowała Monika Poznańska.

- Na festynie będziemy przede wszystkim zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla psiaków, kociaków i wszystkich włochaczy. Chodzi o karmę, szelki, smycze, obroże. Będziemy też licytować różne rzeczy i zbierać pieniądze na leczenie naszych podopiecznych. To jest dla nas bardzo ważne – mówiła Kamila Poznańska.

- Na festynie będzie spotkanie z Mikołajem. Spotykamy się o godz. 16:00 w hali Spółdzielni Mieszkaniowej „Koksownik” przy ul. Piastów 24 i tam będą przygotowane prezenty dla dzieci, które wręczy Mikołaj. Dzieci będą mogły przygotować też zabawki dla zwierząt np. szarpaki czy piłeczki z linek – dodała Monika Poznańska.

Zobacz także

2020-12-05, godz. 08:30 Adrian Furman o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy » więcej 2020-12-04, godz. 09:45 Wojciech Komarzyński o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i wspieraniu lokalnych społeczności - Absolutnie nie, koła gospodyń wiejskich nie odchodzą do lamusa - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Komarzyński, zastępca dyrektora… » więcej 2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »