Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Barbara Kamińska i Małgorzata Wilkos o roli kobiet…
2019-11-20, 09:42 Autor: Joanna Matlak

Barbara Kamińska i Małgorzata Wilkos o roli kobiet w polskiej polityce

Barbara Kamińska o roli kobiet w polskiej polityce
Barbara Kamińska, opolska radna Koalicji Obywatelskiej.

- Czas na kobietę, czas na Małgosię Kidawę Błońską – mówiła w porannej rozmowie „ W cztery oczy” Barbara Kamińska, radna Opola z Koalicji Obywatelskiej. – Dlaczego? Dlatego, że żyjemy w czasach w których polityków zdominowały konflikty. Konflikty często chore i toksyczne co przełożyło się na sytuację w domach, firmach czy innych obszarach. Dzisiaj siła polityka to nie jest siła, która polega na tym, że potrafi tylko krzyczeć, być bardzo zdecydowanym i ostrym, dzisiaj siłą polityka jest siła perswazji.

Zdaniem naszego gościa dziś chodzi o łączenie i zrozumienie różnych środowisk. - Kiedy mieliśmy spotkanie przedwyborcze na którym były organizacje pozarządowe i ludzie aktywni z różnych środowisk nie tylko sprzyjających politycznie i przyjechała Małgosia Kidawa – Błońska widziałam że jest to osoba, która rozumie problemy ludzi, zapala jej się błysk w oku i wyłącza się takie typowe polityczne myślenie. Takiego ludzkiego polityka potrzebujemy, natomiast to ludzkie spojrzenie w żadne sposób nie wyklucza kompetencji, braku doświadczenia i decyzyjności – stwierdziła Kamińska.
Małgorzata Wilkos o roli kobiet w polskiej polityce
Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski.

- Myślę, że nie ma przeciwwskazań ku temu, żeby prezydentem w Polsce była kobieta, kobiety były premierami i to trzykrotnie po 1989 roku, więc to dobry wynik. Natomiast czy kobieta będzie prezydentem po najbliższych wyborach? Ja wierzę, że nie – mówiła z kolei w „Poglądach i osądach” Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski.

Zdaniem naszego gościa najlepszym kandydatem na prezydenta jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. – Nie widzę kontrkandydatów na tyle dobrych, którzy mogliby mu zagrozić. Oczywiście, wszystko przed nami, bo to wyborcy będą wybierać – mówiła.

- Oceniając kandydatów w pierwszej kolejności powinniśmy oceniać kompetencje, doświadczenie zawodowe, społeczne i polityczne. Pan prezydent Andrzej Duda może pokazać swoje doświadczenie także przez funkcję jaką pełnił i Polacy mogą ocenić czy pełnił tę funkcję dobrze czy źle. Płeć w tym przypadku ma znaczenie o wiele mniej istotne – mówiła Wilkos.

Zobacz także

2019-12-11, godz. 09:06 Adrian Czubak i Tomasz Wiciak o wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych dla samorządów Adrian Czubak, wojewoda opolski - Definitywnie zamykamy rok 2019, a rok 2020 już otworzyliśmy, bo jesteśmy już po naborach.– mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy”… » więcej 2019-12-10, godz. 10:37 Tomasz Kostuś i Paweł Kampa o tym, jak opozycja szykuje się do wyborów prezydenckich i zaskakującej kandydaturze Szymona… Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur partii w Opolu – Odpowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej były najbardziej trafne, przemyślane i najbardziej odnoszące się… » więcej 2019-12-09, godz. 10:05 Violetta Porowska i Dariusz Kaśków o zadaniach pełnomocników w kampanii prezydenckiej Violetta Porowska, poseł, szefowa PiS w regionie - Traktujemy te wybory bardzo poważnie – powiedziała w rozmowie „W 4 oczy” poseł Violeta Porowska, szefowa PiS… » więcej 2019-12-08, godz. 08:30 Dr Magdalena Gołowkin-Hudała i dr Aleksandra Wilk o bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny O bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny, o zaangażowaniu studentów i ich pierwszych krokach w świecie realnych problemów opowiedziały dr Magdalena… » więcej 2019-12-07, godz. 08:30 Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy… » więcej 2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej 2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej 2019-12-03, godz. 09:55 Franciszek Posacki i Grzegorz Ostromecki o tym, jak powinien wyglądać Sylwester w Opolu Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola - Mieliśmy sygnały, że młodzież chciałaby podjąć dyskusję. Zadaliśmy proste pytanie jak mieszkańcy… » więcej 2019-12-02, godz. 09:18 Adrian Czubak i Sybilla Fusiarz gośćmi porannych rozmów Adrian Czubak, Wojewoda Opolski - W kraju korpus wojewodów zmienił się o tyle, że kilku wojewodów zostało wybranych do Sejmu, co wypada uznać za efekt pozytywnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »