Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki…
2019-10-27, 08:45 Autor: Ewa Skrabacz

Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019

Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019
W niedzielny poranek przypomnieliśmy Państwu o trwających już od soboty (26.10) Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019. Maria Ciołeszyńska, organizatorka imprezy, zaprezentowała harmonogram zaplanowanych warsztatów, opowiedziała o próbie bicia rekordu i przekonywała, że dobrze się bawiąc, można też pomóc innym.
- Pomysł na zorganizowanie targów wynika z własnych potrzeb. Jestem mamą, mam dwie małe córeczki i wiem, z jakim stresem może się wiązać organizacja wyjścia z domu. Trzeba zaznaczyć, że targi obejmują szeroko pojęte podróże dla rodzin, czyli już moment wyjścia z noworodkiem ze szpitala i dotarcia do domu, a później właściwie każdą podróż: do przedszkola, do lekarza, do dziadków na obiad – mówiła Ciołeszyńska.

- Za nami już sporo sobotnich warsztatów, a dziś zaplanowaliśmy m.in. otwarte spotkanie z pediatrą, a także z pedagogiem, na którym zostanie poruszony temat rezygnacji ze smoczka i pampersa, czyli jak oduczyć dziecko używania tych rzeczy. Opowiemy też o tym, jak wyglądają wakacje na kempingach i o bezpiecznym noszeniu dzieci w chustach. Mamy będą mogły liczyć na praktyczne rady wizażystki – informowała organizatorka targów.

- Chciałabym zaznaczyć, że dobroczynność jest dla nas naprawdę ważna. W takcie targów będzie można oddać krew czy pomóc Towarzystwu Opieki nas Zwierzętami, dostarczając przedmioty potrzebne zwierzętom – karmę, koce. Dom Matki i Dziecka potrzebuje artykułów chemicznych, więc również można je przekazać – zachęcała Maria Ciołeszyńska.

- Wspieramy też Fundację „Siepomaga”. Wprowadziliśmy symboliczne wejściówki w cenie 5 zł dla całej rodziny. Wydarzenie jest bezpłatne, ale chętni będą mogli nabyć te wejściówki, by pomóc pani Sylwii Roczniak z Brzegu, która choruje na raka piersi z przerzutami do mostka i kręgosłupa. Potrzebuje ona 300 tys. zł na pokrycie kosztów leczenia za granicą. Mam nadzieję, że uzbieramy znaczną część tej kwoty, a może i całość – mówiła organizatorka wydarzenia.

Zobacz także

2020-04-10, godz. 09:52 Janusz Kowalski i Urszula Gawor w specjalnym programie upamiętniającym 10 rocznicę katastrofy smoleńskiej Janusz Kowalski, poseł i wiceminister - Pamiętam ten dzień, zadzwonił do mnie wtedy Arkadiusz Karbowiak i zapytał czy tam byłem. Ja w ogóle nie wiedziałem o co… » więcej 2020-04-09, godz. 09:06 Tomasz Krzemienowski o tym, jak w czasach epidemii wygląda praca inspektorów pracy – Inspekcja pracuje teraz na nieco zwolnionych obrotach. Jeśli chodzi o biuro to jest nas tutaj trzon niezbędny do funkcjonowania urzędu, niemniej inspektorzy… » więcej 2020-04-08, godz. 11:22 Rafał Tkacz o ustawie uchwalonej przez sejm, która dotyczy głosowania korespondencyjnego - Wcześniej były to osoby niepełnosprawne, od kilku tygodni mogły głosować także osoby starsze powyżej 65 roku życia oraz osoby przebywające na kwarantannie czy… » więcej 2020-04-07, godz. 09:56 Agnieszka Gabruk o kurierze społecznym oraz webinariach dla seniorów - Do naszego systemu trafiają pierwsze nowe osoby, choćby z powodu utraty pracy, ale do tej pory pomoc społeczna koncentruje się na tych osobach, które już korzystały… » więcej 2020-04-06, godz. 08:26 Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia, kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie, zdecyduje czy sytuacja epidemiczna… » więcej 2020-04-05, godz. 08:24 Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza 5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom… » więcej 2020-04-04, godz. 08:24 Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej… » więcej 2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »