Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Prof. Piotr Paweł Wieczorek i dr Tomasz Drewniak…
2019-08-06, 10:04 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Prof. Piotr Paweł Wieczorek i dr Tomasz Drewniak o nowych kierunkach na Uniwersytecie Opolskim i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie

Prof. Piotr Paweł Wieczorek o farmacji na Uniwersytecie Opolskim
Prof. Piotr Paweł Wieczorek, dziekan wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego
- Opolszczyzna jest regionem, w którym najmniej farmaceutów przypada na mieszkańca. W Polsce średnio na jednego farmaceutę przypada 1000 mieszkańców, na Opolszczyźnie na jednego farmaceutę przypada 1800 mieszkańców - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prof. Piotr Paweł Wieczorek, dziekan wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Wyjaśnił, że powoduje to utrudniony dostęp do aptek, których jest w regionie za mało.

Uczelnia uruchamia nowy kierunek - farmację. Rekrutacja ruszyła w poniedziałek (5.08). - Jest szansa, że jeśli ktoś kończy studia z farmacji w Opolu, to tu ułoży sobie życie i tu zostanie - uważa gość Radia Opole. Rekrutacja na farmację na UO trwa do 15 września.
Dr Tomasz Drewniak o nowej specjalności na Bezpieczeństwie wewnętrznym w PWSZ w Nysie
Dr Tomasz Drewniak, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie uruchomiła z kolei nową specjalność na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest to zarządzanie kryzysowe. - Studenci będą się uczyć przewidywania sytuacji kryzysowych tych niezależnych od człowieka, jak klęski żywiołowe lub zależnych od człowieka jak kryzys ekonomiczny - wyjaśnił dr Tomasz Drewniak, prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ.

Dodał, że zakończył się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji. Liczba rejestracji chętnych na uczelnię była większa o 20% od ubiegłorocznej, a wzrost liczby studentów na studiach dziennych wynosi kilka procent. Na studiach niestacjonarnych jest blisko 50% studentów więcej niż rok temu.

Zobacz także

2020-01-23, godz. 08:58 St. sierż. Dariusz Świątczak o sposobach oszustów na zdobycie pieniędzy - Każda taka intryga i oszustwo bazuje na ogromnym ładunku emocjonalnym. Często o tym mówimy seniorom, a w 2019 roku przeszkoliliśmy ponad 14 tysięcy seniorów… » więcej 2020-01-22, godz. 09:41 Dr Paweł Gębka o profilaktyce raka szyjki macicy i świadomości kobiet w tym zakresie – Niestety, umieralność na raka jest u nas zdecydowanie większa w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej. Jest o około 80% wyższa niż przeciętna – powiedział… » więcej 2020-01-21, godz. 09:18 Andrzej Buła o wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - Otwieramy nowy rok. Rozmawiamy o tym w jakim momencie jesteśmy jeśli chodzi o wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, rozmawiamy o tym jakie… » więcej 2020-01-20, godz. 08:55 Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej 2020-01-17, godz. 09:02 Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego" - To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych… » więcej 2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej 2020-01-15, godz. 09:02 Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego… - Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim… » więcej 2020-01-14, godz. 09:56 Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej… – To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »