Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w …
2019-06-20, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu

Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu
Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na osiedlu Armii Krajowej. O tym, jak poprzez muzykę można czcić i wielbić Boga, opowiadał współorganizator wydarzenia, ks. Łukasz Knosala.
Z ks. Łukaszem Knosalą rozmawia Ewa Skrabacz
- Koncert Uwielbienia wpisuje się w panoramę przeżywania Bożego Ciała. Od 10 lat to stały punkt obchodów Bożego Ciała w Opolu i coraz więcej ludzi myśli w tych kategoriach o świętowania tego popołudnia, wieczoru – stwierdził ks. Łukasz.

- Od jakiegoś czasu staramy się mocniej zwracać uwagę na nazwę, która ma podkreślać istotę dzisiejszego wydarzenia. Nazywane jest ono koncertem, ponieważ jest to bardzo muzyczne wydarzenie i dużo energii, przygotowań idzie w tę stronę, by muzyka była na najwyższym poziomie. Wiemy jednak, że w tym wszystkim ma wybrzmieć uwielbienie, to ma być modlitwa uwielbienia – mówił ks. Knosala.

- Na naszym koncercie, wieczorze uwielbienia jest podobnie, jak w trakcie procesji Bożego Ciała, w których wielu idzie modląc się, wielu jest uczestnikami, a wielu po prostu spaceruje i przygląda się. Przygląda się z ciekawości, z tęsknoty, wiary, nie-wiary, refleksji. Podobnie jest wieczorem: ktoś przyjdzie popląsać przy muzyce, ktoś podejdzie trochę bliżej, popatrzeć, ktoś przyjdzie dla znajomych, ale wielu przyjdzie dla Pana Jezusa i dadzą porwać swoje serce. To jest wydarzenie, w którym pozwalamy porwać się duchowi uwielbienia – stwierdził ks. Łukasz Knosala.

Zobacz także

2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi Od niedzieli z niepokojem patrzymy na Białoruś, gdzie po wyborach prezydenckich doszło do demonstracji, zamieszek i starć ulicznych. Jak w tej sytuacji powinna… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***