Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w O…
2019-06-20, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu

Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu
Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na osiedlu Armii Krajowej. O tym, jak poprzez muzykę można czcić i wielbić Boga, opowiadał współorganizator wydarzenia, ks. Łukasz Knosala.
Z ks. Łukaszem Knosalą rozmawia Ewa Skrabacz
- Koncert Uwielbienia wpisuje się w panoramę przeżywania Bożego Ciała. Od 10 lat to stały punkt obchodów Bożego Ciała w Opolu i coraz więcej ludzi myśli w tych kategoriach o świętowania tego popołudnia, wieczoru – stwierdził ks. Łukasz.

- Od jakiegoś czasu staramy się mocniej zwracać uwagę na nazwę, która ma podkreślać istotę dzisiejszego wydarzenia. Nazywane jest ono koncertem, ponieważ jest to bardzo muzyczne wydarzenie i dużo energii, przygotowań idzie w tę stronę, by muzyka była na najwyższym poziomie. Wiemy jednak, że w tym wszystkim ma wybrzmieć uwielbienie, to ma być modlitwa uwielbienia – mówił ks. Knosala.

- Na naszym koncercie, wieczorze uwielbienia jest podobnie, jak w trakcie procesji Bożego Ciała, w których wielu idzie modląc się, wielu jest uczestnikami, a wielu po prostu spaceruje i przygląda się. Przygląda się z ciekawości, z tęsknoty, wiary, nie-wiary, refleksji. Podobnie jest wieczorem: ktoś przyjdzie popląsać przy muzyce, ktoś podejdzie trochę bliżej, popatrzeć, ktoś przyjdzie dla znajomych, ale wielu przyjdzie dla Pana Jezusa i dadzą porwać swoje serce. To jest wydarzenie, w którym pozwalamy porwać się duchowi uwielbienia – stwierdził ks. Łukasz Knosala.

Zobacz także

2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej 2020-02-12, godz. 09:36 Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach – Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-02-11, godz. 09:15 Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią - Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej 2020-02-10, godz. 08:57 Magdalena Pobóg-Lenartowicz o Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego W poniedziałek odbędzie się XI posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego IV kadencji. Przed tym spotkaniem Ireneusz Prochera rozmawiał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »