Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w O ...
2019-06-20, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu

Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu
Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na osiedlu Armii Krajowej. O tym, jak poprzez muzykę można czcić i wielbić Boga, opowiadał współorganizator wydarzenia, ks. Łukasz Knosala.
Z ks. Łukaszem Knosalą rozmawia Ewa Skrabacz
- Koncert Uwielbienia wpisuje się w panoramę przeżywania Bożego Ciała. Od 10 lat to stały punkt obchodów Bożego Ciała w Opolu i coraz więcej ludzi myśli w tych kategoriach o świętowania tego popołudnia, wieczoru – stwierdził ks. Łukasz.

- Od jakiegoś czasu staramy się mocniej zwracać uwagę na nazwę, która ma podkreślać istotę dzisiejszego wydarzenia. Nazywane jest ono koncertem, ponieważ jest to bardzo muzyczne wydarzenie i dużo energii, przygotowań idzie w tę stronę, by muzyka była na najwyższym poziomie. Wiemy jednak, że w tym wszystkim ma wybrzmieć uwielbienie, to ma być modlitwa uwielbienia – mówił ks. Knosala.

- Na naszym koncercie, wieczorze uwielbienia jest podobnie, jak w trakcie procesji Bożego Ciała, w których wielu idzie modląc się, wielu jest uczestnikami, a wielu po prostu spaceruje i przygląda się. Przygląda się z ciekawości, z tęsknoty, wiary, nie-wiary, refleksji. Podobnie jest wieczorem: ktoś przyjdzie popląsać przy muzyce, ktoś podejdzie trochę bliżej, popatrzeć, ktoś przyjdzie dla znajomych, ale wielu przyjdzie dla Pana Jezusa i dadzą porwać swoje serce. To jest wydarzenie, w którym pozwalamy porwać się duchowi uwielbienia – stwierdził ks. Łukasz Knosala.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 10:00 Rozmowy z Pawłem Grabowskim oraz dr. Grzegorzem Balawajderem o przedwyborczych politycznych układankach Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Mieliśmy w niedzielę w Warszawie walne zebranie delegatów stowarzyszenia Kukiz '15. Było obecnych 39 na 41 okręgów, mi ... » więcej 2019-07-22, godz. 09:26 Józef Swaczyna i Katarzyna Gołębiowska-Jarek o powiatowych i gminnych przewozach pasażerów Józef Swaczyna, szef konwentu starostów województwa opolskiego - Wybieram się na spotkanie w sprawie funduszu rozwoju przewozów autobusowych, choć wszystko ws ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:30 Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zakończyła się inwentaryzacja. Dyrektor placówki, Elżbieta Kampa, podsumowała dla nas to przedsięwzięcie. Zapytaliśm ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:30 Agnieszka Bąkowska o tym, jak przygotować dziecko na wyjazd na pierwszą kolonię lub obóz Okres wakacyjny to czas pierwszych kolonii i obozów. Jak przygotować dziecko na taki wyjazd? Co zrobić, gdy w słuchawce usłyszymy rozpaczliwe: „Zabierz mnie d ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o tegorocznych wyborach parlamentarnych Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »