Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjne ...
2019-05-18, 09:15 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Grażyną Sokołowską o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu

Grażyna Sokołowska o ofercie eukacyjnej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu
Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu działa od września zeszłego roku, ale w sobotę, 18 maja br. oficjalnie otworzyła swoją nową siedzibę. O ofercie edukacyjnej szkoły, a także o misji placówki opowiadała Grażyna Sokołowska, prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.
- Organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych ofertą naszej placówki, a także zapraszamy na otwarcie budynku, który po remoncie będzie siedzibą szkoły. Szkołę uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku, wówczas ruszyła VII klasa. Nieco przedłużyły się jednak procedury związane ze zdobywanymi przez nas funduszami, co spowodowało opóźnienie remontu docelowego budynku. Do tej pory wynajmowaliśmy pomieszczenia w szkole podstawowej w Kluczborku – informowała Grażyna Sokołowska.

- W nowym roku szkolnym chcemy ruszyć z klasą I, by od początku kształcić dzieci naszymi metodami, by kształtować pożądane przez nas nawyki. Będziemy również prowadzić nabór do klasy IV i prawdopodobnie VII. Nie chcemy mieć od razu wszystkich oddziałów, chcemy powoli wprowadzać nasze metody, uzupełniać skład nauczycielski. To jest proces – mówiła prezes Fundacji Artem Silesiam Promovere.

- Odbywaliśmy różne rozmowy, wizyty studyjne, odwiedzaliśmy szkoły, w których w zupełnie inny sposób są prowadzone zajęcia, w których inaczej pracują nauczyciele, a także rodzice inaczej uczestniczą w życiu szkoły i wiemy, że różne rzeczy są możliwe. Chodzi m.in. o odejście od podręczników, które są grupą tematów zamkniętą na określonych stronach. Wiedza zaś jest dużo szersza, jest dużo więcej wartościowych źródeł. Chcemy uczyć dzieci korzystania z tych źródeł, wykorzystania ich w procesie zdobywania wiedzy – zaznaczyła Sokołowska.

- Szkoła to efekt spotkania grupy osób, którym bliskie są określone wartości, moralność katolicka. Otrzymaliśmy zgodę ks. bpa Andrzeja Czai, który bardzo się cieszył, że jest to inicjatywa oddolna. W codziennym życiu szkoły jest obecna poranna modlitwa i raz w miesiącu Msza Święta. Organizujemy także dla nauczycieli dzień skupienia – informowała Grażyna Sokołowska.

Dzień Otwarty w Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Badaczu patronatem medialnym objęło Radio Opole

Zobacz także

2019-06-18, godz. 08:54 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa - Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wpr ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:40 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości - W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ust ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:40 Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. ... » więcej 2019-06-15, godz. 08:40 Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogoterapii W Ogólnopolskim Dniu Dogoterapii rozmawialiśmy o znaczeniu tej formy kontaktu z psami. O istotę i popularność dogoterapii zapytamy Agnieszkę Adamiec, która wr ... » więcej 2019-06-14, godz. 09:58 Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta - Oferta imprez około festiwalowych jest bardzo bogata, to już jest taka dobra tradycja ... » więcej 2019-06-13, godz. 10:37 Rozmowy z prof. Przemysławem Malinowskim i prof. Tomaszem Halskim Prof. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – To nasz ogromny sukces naszego zespołu, całej uczelni, także studentów. Za ... » więcej 2019-06-12, godz. 10:27 Rozmowa ze Stanisławem Rakoczym i Piotrem Mielcem o rozliczeniach powyborczach i atrakcjach turystycznych oferowanych ... Stanisław Rakoczy, wicemarszałek - Myślę, że najpóźniej do końca miesiąca zapadnie polityczna decyzja, w jakiej formule PSL pójdzie do wyborów parlamentarnych ... » więcej 2019-06-11, godz. 10:02 Rozmowa z Andrzejem Bułą i Dorota Piechowicz-Witoń o budżecie obywatelskim Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - W całym regionie organizujemy spotkania w sprawie trzeciej edycji naszego obywatelskiego budżetu marszałkowsk ... » więcej 2019-06-10, godz. 10:34 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i dr. Witoldem Potworą o strategii rozwoju Opola Arkadiusz Wiśniewski - Zależało nam na tym, żeby ta strategia nie była dokumentem przygotowanym przez urzędników, ale takim, który od początku jest konsultowa ... » więcej 2019-06-09, godz. 08:35 Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa" Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu zachęca do wspomnień i powrotu do czasów dzieciństwa. Gra w gumę, kapsle, zbijak – m.in. takie stanowiska ze „Sport ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »