Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem…
2019-03-21, 09:40 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem

Podinsp. Marzena Grzegorczyk o ostatniej serii oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oraz o rekrutacji do policji
Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

-13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt działania oszustów podających się za wnuczka lub policjanta - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Oszuści często dzwonią na telefon stacjonarny, na którym nie wyświetla się ich numer, trudno więc ich namierzyć. Opolska policja nieustannie prowadzi kampanię informacyjną skierowaną do seniorów, ale także do ich opiekunów.
- Szkolimy także kasjerów w bankach na terenie całej Opolszczyzny. Bo to oni mają kontakt bezpośredni z seniorem, który chce wypłacić dużą sumę gotówki - wyjaśniła podinsp. Grzegorczyk.

Opolski garnizon policji cały czas prowadzi także rekrutację. Jest ponad 100 wakatów. W ubiegłym roku do służby przyjęto 142 osoby, w marcu opolski garnizon zasiliło 27 osób, kolejne przyjęcia planowane są w maju. Dokumenty można składać w komendzie wojewódzkiej a także w komendach powiatowych.
Mjr Wojciech Bakalarz z Wojskowej Komendy Uzupełnień w "Poglądach i osądach"
Mjr Wojciech Bakalarz z Wojskowej Komendy Uzupełnień

Również wojsko nieustanie prowadzi nabór w swoje szeregi. A obecnie trwa również kwalifikacja wojskowa tych, którzy w tym roku kończą 19 lat (urodzili się w roku 2000), a także panów urodzonych w latach 1995-1999, którzy do kwalifikacji się nie stawili oraz tych, którzy nie mają określonej kategorii wojskowej. - Do kwalifikacji wzywane są także kobiety z roczników 1995-1999 o specjalnościach przydatnych w wojsku, czyli takie, które skończyły naukę w szkołach pielęgniarskich lub mają wykształcenie psychologiczne - powiedział gość "Poglądów i osądów" szef wydziału rekrutacji mjr Wojciech Bakalarz.

- Mamy coraz więcej kobiet, które ochotniczo stawiają się do kwalifikacji, bo wiążą swoją przyszłość z pracą w wojsku - dodał.

Zobacz także

2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew Porannym gościem Radia Opole był Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa, którego zapytaliśmy o kilkumilionową karę za nielegalną wycinkę drzew oraz plany dotyczące… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej 2020-02-12, godz. 09:36 Mł. asp. Łukasz Nowak o działaniach strażaków w ostatnich dniach – Potężne wichury, które przechodziły w ostatnich dniach przez woj. opolskie angażowały bardzo duże siły strażaków – przyznał w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-02-11, godz. 09:15 Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią - Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej 2020-02-10, godz. 08:57 Magdalena Pobóg-Lenartowicz o Radzie Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego W poniedziałek odbędzie się XI posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego IV kadencji. Przed tym spotkaniem Ireneusz Prochera rozmawiał… » więcej 2020-02-07, godz. 08:53 Piotr Ciona o konkursach organizowanych przez KRUS Piotr Ciona, wicedyrektor opolskiej KRUS - Te konkursy są naszymi sztandarowymi konkursami w ramach prewencji. Jeśli chodzi o konkurs dla dzieci to jest to już… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »