Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem…
2019-03-21, 09:40 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem

Podinsp. Marzena Grzegorczyk o ostatniej serii oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta" oraz o rekrutacji do policji
Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

-13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt działania oszustów podających się za wnuczka lub policjanta - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Oszuści często dzwonią na telefon stacjonarny, na którym nie wyświetla się ich numer, trudno więc ich namierzyć. Opolska policja nieustannie prowadzi kampanię informacyjną skierowaną do seniorów, ale także do ich opiekunów.
- Szkolimy także kasjerów w bankach na terenie całej Opolszczyzny. Bo to oni mają kontakt bezpośredni z seniorem, który chce wypłacić dużą sumę gotówki - wyjaśniła podinsp. Grzegorczyk.

Opolski garnizon policji cały czas prowadzi także rekrutację. Jest ponad 100 wakatów. W ubiegłym roku do służby przyjęto 142 osoby, w marcu opolski garnizon zasiliło 27 osób, kolejne przyjęcia planowane są w maju. Dokumenty można składać w komendzie wojewódzkiej a także w komendach powiatowych.
Mjr Wojciech Bakalarz z Wojskowej Komendy Uzupełnień w "Poglądach i osądach"
Mjr Wojciech Bakalarz z Wojskowej Komendy Uzupełnień

Również wojsko nieustanie prowadzi nabór w swoje szeregi. A obecnie trwa również kwalifikacja wojskowa tych, którzy w tym roku kończą 19 lat (urodzili się w roku 2000), a także panów urodzonych w latach 1995-1999, którzy do kwalifikacji się nie stawili oraz tych, którzy nie mają określonej kategorii wojskowej. - Do kwalifikacji wzywane są także kobiety z roczników 1995-1999 o specjalnościach przydatnych w wojsku, czyli takie, które skończyły naukę w szkołach pielęgniarskich lub mają wykształcenie psychologiczne - powiedział gość "Poglądów i osądów" szef wydziału rekrutacji mjr Wojciech Bakalarz.

- Mamy coraz więcej kobiet, które ochotniczo stawiają się do kwalifikacji, bo wiążą swoją przyszłość z pracą w wojsku - dodał.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej 2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***