Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie ws ...
2018-12-08, 08:40 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO

Jolanta Kawecka o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO
- Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jolanta Kawecka. Radna Opola startowała z list Koalicji Obywatelskiej, nie wstąpiła jednak do klubu radnych. Kawecka należy do Platformy Obywatelskiej, a statut partii mówi, że jeśli nie jest się członkiem klubu radnych, nie jest się także w PO.
Z Jolantą Kawecką rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
- Jeszcze raz powiem, mam problemy osobiste, rodzinne. Góra partyjna to zrozumiała, natomiast na dole toczy się walka buldogów pod dywanem - stwierdziła Jolanta Kawecka. - Najbardziej walczy kolega, który jest teraz na urlopie w ciepłych krajach. Niech wróci i porozmawia ze mną - dodała.

Kawecka zaznaczyła, że Elżbieta Bień przez 4 lata była niezrzeszona w klubie radnych, ale w PO nadal była. - Jak się uporam z problemami, to wstąpię do klubu i nie widzę powodu, żeby robić "serial z Kawecką". - Jestem od wielu lat w Platformie, ciągle te trzecie, czwarte miejsca na listach. Każdy trochę awansu chce mieć. Pojawił się taki artykuł, "Kawecka nas wyrolowała". To mnie dotknęło. Może to ja pierwszy raz nie dałam się wyrolować - dodała.

Zobacz także

2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowa z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej 2018-12-06, godz. 09:33 Rozmowa z Szymonem Ogłazą i Sylwestrem Brząkałą o transporcie kolejowym i nowych inwestycjach Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego - Do funkcjonowania spółki Polregio, w której jako region mamy około 3 procent udziałów, dołożyliśmy w ty ... » więcej 2018-12-05, godz. 09:00 Rozmowy z Lesławem Tomczakiem i Bogusławem Januszko o szkolnictwie zawodowym i branżowym Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji - Sześć lat temu założyliśmy Klub Dyrektora Szkoły Zawodowej i z satysfakcją muszę s ... » więcej 2018-12-04, godz. 10:18 Rozmowy z Bożeną Kalecińską i Tomaszem Kwiatkiem Bożena Kalecińska, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w OUW – Przychodzą do nas młodzi Ukraińcy, którzy studiują albo pracują na Opolszczyźn ... » więcej 2018-12-03, godz. 09:50 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Agnieszką Żurakowską o rozwoju organizacji turystycznej Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Rada do spraw Kompetencji Sektora Turystyki została powołana przy Polskiej Agencji Ro ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »