Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gam ...
2018-10-18, 09:12 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz dobiegającej końca kampanii wyborczej

Arkadiusz Wiśniewski o poparciu Norberta Honki dla urzędującego prezydenta
- Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańców - powiedział w poranne rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola ubiegający się o reelekcję. Norbert Honka, członek Mniejszości Niemieckiej udzielił poparcia Wiśniewskiemu, a nie Marcinowi Gambcowi, który startuje ze swojego komitetu, ale z poparciem Mniejszości.

Na dzisiejszej sesji radni miasta mają zająć się uchwałą obniżającą wynagrodzenie prezydenta. - Pracuję dla mieszkańców i decyzję o obniżeniu pensji przyjmę z godnością, ale uważam, że karanie za to, że ktoś inny zawinił nie jest sprawiedliwe - dodał. Pytany o ocenę ubiegającej kadencji rady miasta stwierdził, że przez trzy i pół roku współpraca układała się bardzo dobrze, a przed wyborami wszystko się zmieniło. - Nagle w zgodę, którą udało się zbudować weszły konflikty. Nadal nie rozumiem, dlaczego Platforma Obywatelska razem z Prawem i Sprawiedliwością głosowali przeciwko aquaparkowi albo festiwalowi z Polsatem.
Marcin Gambiec o dobiegającej końca kampanii wyborczej
Gościem "Poglądów i osądów" był Marcin Gambiec, kandydujący na prezydenta Opola ze swojego komitetu. Mimo że jest członkiem Mniejszości Niemieckiej, nie zdecydował się na start w tych barwach. W środę Norbert Honka, który 4 lata temu był kandydatem MN na prezydenta stolicy regionu, udzielił poparcia nie koledze z mniejszości, ale jego konkurentowi - Arkadiuszowi Wiśniewskiemu.

Zobacz także

2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:54 Rozmowa z Damianem Kapinosem o rozwoju tras kolejowych i komentarz Iwony Budych Damian Kapinos, członek Opolskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. - Ponad rok zajęło nam przekonanie władz województwa opolskiego, że powinny być po ... » więcej 2018-11-11, godz. 09:05 Rozmowa z ks. Łukaszem Knieciem, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży - Bardzo oczekuję na tłumaczenie dokumentu podsumowującego synod - stwierdził w Poglądach i osądach ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Akt ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »