Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Bartoszem Kuświkiem i Arkadiuszem Szym ...
2018-10-01, 09:32 Autor: Barbara Więcek

Rozmowy z Bartoszem Kuświkiem i Arkadiuszem Szymańskim o mordzie na żołnierzach NSZ

Dr Bartosz Kuświk o mordzie żołnierzy oddziału 'Bartka'
Dr Bartosz Kuświk, naczelnik delegatury IPN w Opolu
- Prace ruszą niebawem, będziemy się starali, aby w przyszłym roku była gotowa ścieżka edukacyjna - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" dr Bartosz Kuświk, naczelnik delegatury IPN w Opolu. Stworzenie miejsca pamięci W Starym Grodkowie będzie składało się z dwóch etapów. Pierwszy etap to pomnik na Polanie Śmierci. Będzie on swoistym hołdem oddanym żołnierzom. Postawimy instalację przypominającą budynek, w którym zginęli i sześciometrowy krzyż, a na nim odnalezione w tym miejscu: krzyż harcerski, orzełek z czapki i ryngraf z Matką Boską. Będzie też zaznaczone miejsce odnalezienia zwłok zamordowanych. Drugi etap to wspomniana ścieżka edukacyjna. - Chcemy, żeby to było miejsce upamiętniające żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i w ogóle Żołnierzy Niezłomnych walczących z komunizmem - dodał gość Radia Opole.
Arkadiusz Szymański o odznaczeniu Krzyżem Zasługi
Arkadiusz Szymański, radny Sejmiku Województwa Opolskiego
W 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego wręczono Krzyże Zasługi przyznane przez Prezydenta RP. Srebrnym odznaczeniem państwowym za działalność społeczną i samorządową został nagrodzony Arkadiusz Szymański, radny sejmiku województwa. - Nie jest to częste odznaczenie, bo Pan Prezydent nadał dla całego województwa dwa takie odznaczenia. Jest to pierwsze takie odznaczenie dla mnie. Czuję się szczególnie doceniony - powiedział Arkadiusz Szymański w "Poglądach i osądach".

Zobacz także

2019-06-18, godz. 08:54 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa - Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wpr ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:40 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości - W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ust ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:40 Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. ... » więcej 2019-06-15, godz. 08:40 Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogoterapii W Ogólnopolskim Dniu Dogoterapii rozmawialiśmy o znaczeniu tej formy kontaktu z psami. O istotę i popularność dogoterapii zapytamy Agnieszkę Adamiec, która wr ... » więcej 2019-06-14, godz. 09:58 Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta - Oferta imprez około festiwalowych jest bardzo bogata, to już jest taka dobra tradycja ... » więcej 2019-06-13, godz. 10:37 Rozmowy z prof. Przemysławem Malinowskim i prof. Tomaszem Halskim Prof. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – To nasz ogromny sukces naszego zespołu, całej uczelni, także studentów. Za ... » więcej 2019-06-12, godz. 10:27 Rozmowa ze Stanisławem Rakoczym i Piotrem Mielcem o rozliczeniach powyborczach i atrakcjach turystycznych oferowanych ... Stanisław Rakoczy, wicemarszałek - Myślę, że najpóźniej do końca miesiąca zapadnie polityczna decyzja, w jakiej formule PSL pójdzie do wyborów parlamentarnych ... » więcej 2019-06-11, godz. 10:02 Rozmowa z Andrzejem Bułą i Dorota Piechowicz-Witoń o budżecie obywatelskim Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - W całym regionie organizujemy spotkania w sprawie trzeciej edycji naszego obywatelskiego budżetu marszałkowsk ... » więcej 2019-06-10, godz. 10:34 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i dr. Witoldem Potworą o strategii rozwoju Opola Arkadiusz Wiśniewski - Zależało nam na tym, żeby ta strategia nie była dokumentem przygotowanym przez urzędników, ale takim, który od początku jest konsultowa ... » więcej 2019-06-09, godz. 08:35 Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa" Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu zachęca do wspomnień i powrotu do czasów dzieciństwa. Gra w gumę, kapsle, zbijak – m.in. takie stanowiska ze „Sport ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »