Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźn ...
2018-09-21, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZEM na radnych

Arkadiusz Wiśniewski o kandydatach do rady miasta Opola
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola
- Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii politycznych, tylko ci, którzy coś ważnego dla miasta w swoim życiu zrobili - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola ubiegający się o reelekcję. Na listach Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego są sportowcy, naukowcy, nauczyciele, radni dzielnic, mieszkańcy tak zwanego "nowego" Opola, a także urzędujący radni. - Wychodziłem z inicjatywą do ludzi, o których myślę, że pomogą mi w sprawowaniu władzy, służeniu mieszkańcom, przez kolejne 5 lat. Nie brakowało chętnych, dlatego mogłem stawiać na najlepszych - dodał gość Radia Opole.

KWW Arkadiusza Wiśniewskiego zarejestrował listy kandydatów w wyborach do Rady Miasta Opola we wszystkich czterech okręgach. Wybory samorządowe odbędą się 21 października.
Piotr Woźniak o kandydatach KW SLD LEWICA RAZEM do rady miasta
Piotr Woźniak, lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Opolszczyźnie
- Interesuje nas współrządzenie w sejmiku i radzie Opola. Celem jest też to, żeby Apolonia Klepacz była w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta - powiedział w rozmowie "Poglądy i osądy" Piotr Woźniak, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie.

Zaznaczył on, że wyklucza koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w sejmiku województwa. - Jedyną inną formułą wsparcia koalicyjnego jest współpraca z Platformą Obywatelską, Mniejszością Niemiecką i PSL-em - dodał. Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem zarejestrował także listy kandydatów w wyborach do rady Kędzierzyna-Koźla, tam też zgłosił kandydata na prezydenta Andrzeja Mazura. O miejsca w radzie powiatu SLD Lewica Razem powalczy w powiecie nyskim i namysłowskim.

Zobacz także

2018-10-21, godz. 08:40 Rozmowa z Cezarym Obermajerem o podstawowych zasady, o których należy pamiętać podczas trwającej ciszy wyborczej Gościem porannej rozmowy był Cezary Obermajer, komisarz wyborczy w Opolu. Naszego gościa zapytaliśmy m.in. go o przebieg wyborów, sposoby oddawania ważnych gł ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:38 Rozmowa z Violettą Porowską i Pawłem Grabowskim o sondażach przedwyborczych Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola - Ten sondaż pokazuje trendy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, kandyd ... » więcej 2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »