Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźn ...
2018-09-21, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZEM na radnych

Arkadiusz Wiśniewski o kandydatach do rady miasta Opola
Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola
- Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii politycznych, tylko ci, którzy coś ważnego dla miasta w swoim życiu zrobili - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola ubiegający się o reelekcję. Na listach Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Wiśniewskiego są sportowcy, naukowcy, nauczyciele, radni dzielnic, mieszkańcy tak zwanego "nowego" Opola, a także urzędujący radni. - Wychodziłem z inicjatywą do ludzi, o których myślę, że pomogą mi w sprawowaniu władzy, służeniu mieszkańcom, przez kolejne 5 lat. Nie brakowało chętnych, dlatego mogłem stawiać na najlepszych - dodał gość Radia Opole.

KWW Arkadiusza Wiśniewskiego zarejestrował listy kandydatów w wyborach do Rady Miasta Opola we wszystkich czterech okręgach. Wybory samorządowe odbędą się 21 października.
Piotr Woźniak o kandydatach KW SLD LEWICA RAZEM do rady miasta
Piotr Woźniak, lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Opolszczyźnie
- Interesuje nas współrządzenie w sejmiku i radzie Opola. Celem jest też to, żeby Apolonia Klepacz była w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta - powiedział w rozmowie "Poglądy i osądy" Piotr Woźniak, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie.

Zaznaczył on, że wyklucza koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w sejmiku województwa. - Jedyną inną formułą wsparcia koalicyjnego jest współpraca z Platformą Obywatelską, Mniejszością Niemiecką i PSL-em - dodał. Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem zarejestrował także listy kandydatów w wyborach do rady Kędzierzyna-Koźla, tam też zgłosił kandydata na prezydenta Andrzeja Mazura. O miejsca w radzie powiatu SLD Lewica Razem powalczy w powiecie nyskim i namysłowskim.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »