Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka ...
2018-09-13, 09:38 Autor: Ireneusz Prochera

Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka o wzroście płacy minimalnej

Rozmowa z Grzegorzem Adamczykiem o wzroście płacy minimalnej
- Płaca minimalna powinna wynosić połowę średniego wynagrodzenia i powinna być ustalana z automatu - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Adamczyk z zarządu regionu NSZZ Solidarność. Jego zdaniem to uprościłoby cały proces podnoszenia wynagrodzeń, które w dużej grupie pracowników są nadal za niskie. Przypomniał też, że według danych związku w Polsce od 3 do 5 milionów osób otrzymuje minimalne wynagrodzenie. To bardzo dużo ludzi - dodaje Adamczyk.
Rząd zdecydował, że od 1 stycznia przyszłego roku płaca minimalna będzie wynosić 2250 złotych brutto. Podniesiono też stawki godzinowe.
Rozmowa z Lesławem Adamczykiem o konsekwencjach podniesienia płacy minimalnej
Lesław Adamczyk, członek Rady Głównej BCC
Na dodatkowe koszty związane z podnoszeniem pensji minimalnej zwracał uwagę w "Poglądach i osądach" Lesław Adamczyk, członek Rady Głównej BCC. - Pensja minimalna jest instrumentem polityki społecznej rządu i ma jakieś cele, ale w ekonomii są jednak różne punkty widzenia - mówił gość Radia Opole. Wskazywał, że kwestia ta dotyczy głównie najmmniejszych firm, których marże i tak są niskie, a wzrost wysokości pensji powoduje, że dodatkowo się zmniejszają, zagrażając ekonomicznej zasadności prowadzenia działalności gospodraczej.
- Dla tych firm podniesienie pensji minimalnej, w przypadku niskiej rentowności, może doprowadzić nawet do likwidacji takiej działalności - dodaje Adamczyk.

Zobacz także

2019-02-19, godz. 09:29 Szymon Ogłaza o utrudnieniach spowodowanych remontem dróg Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa W "Poglądach i osądach" wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza przeprosił kierowców za utrudnienia jakie jutro pojaw ... » więcej 2019-02-19, godz. 09:21 Rozmowa z Przemysławem Maliszkiewiczem o projektach, których realizacja ruszy już niebawem Przemysław Maliszkiewicz, Dyrektor Opolskiego oddziału GDDKiA - W połowie roku powinno udać się podpisać kontrakty na budowę obwodnicy Praszki i obwodnicy Ole ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:58 Rozmowy z Lucyną Jaki oraz dr. Bartoszem Kuświkiem o dokonaniach Ireny Sendlerowej i relacjach polsko-izraelskich Lucyna Jaki, dyrektor przedszkola Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu - Nasze przedszkole chce zaznaczyć, to co Irena Sendler robiła, że była bohat ... » więcej 2019-02-17, godz. 08:35 Rozmowa z Sebastianem Smolińskim o Międzynarodowym Dniu Kota W Międzynarodowym Dniu Kota zapytaliśmy przede wszystkim o obecne w opolskiej przestrzeni miejskiej koty wolno żyjące. O tym, jakie inicjatywy podejmowane są ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:35 Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu O cotygodniowych spotkaniach dla dzieci i rodziców „Sobota z Mamą i Tatą”, a także o rzadszym, ale również cyklicznym wydarzeniu, czyli o „Giełdzie Kultury na ... » więcej 2019-02-14, godz. 10:34 Rozmowy z Lesławem Tomczakiem i Tomaszem Ciekalskim Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wspierania Edukacji – Otwieramy dziś w naszym centrum Zaczarowany Świat przy ulicy Duboisa w Opolu pięć ... » więcej 2019-02-13, godz. 10:41 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Justyną Osiecką-Sułek Adrian Czubak, wojewoda opolski – To jest realizacja zapowiedzi tego rządu, ale przede wszystkim wyraz wdzięczności dla naszych mam, które zrezygnowały z kari ... » więcej 2019-02-12, godz. 09:53 Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Tomasza Halskiego Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Obaj partnerzy są dla nas bardzo ważni mamy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys. Za takimi sytuacjami cz ... » więcej 2019-02-11, godz. 10:06 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz prof. Moniki Ożóg Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Jeden bilet do wszystkich placówek kultury to już niedługo powinien być standard. Marzy mi się, żeb ... » więcej 2019-02-10, godz. 08:35 Dr Bartosz Kuświk o pamiątkowej tablicy przypominającej o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich - Tablica jest poświęcona ofiarom marszu śmierci. To wydarzenie historyczne, które dla przeciętnego opolanina jest obce, ale bardzo ważne z punktu widzenia pa ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »