Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Piotrem Heniczem i komentarz Piotra Mi ...
2018-09-05, 10:13 Autor: Ireneusz Prochera

Rozmowa z Piotrem Heniczem i komentarz Piotra Mielca

Rozmowa i Piotrem Mielcem o rekordach branży turystycznej
Piotr Mielec - dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
- Ten sezon turystyczny był rekordowy - tak wynika z pierwszych danych podsumowujących tegoroczne wakacje - powiedział w "Poglądach i osądach" dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Piotr Mielec. Przywołał dane podane przez "Rzeczpospolitą", z których wynika, że aż o 75 proc. więcej z nas spędzało urlopy w kraju, niż latem 2017 r., mimo że ceny noclegów były wyższe.
na popularności turystyki krajowej skorzystało także woj. opolskie.- W większości baza noclegowa miała 100 proc obłożenia - mówił Mielec. Zaznaczył jednak, że konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę turystyczną, z wykorzystaniem pieniędzy z Unii Europejskiej.
Piotr Henicz o sezonie turystycznym w Polsce
Piotr Henicz - członek zarządu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki
- Kilka lat temu przestaliśmy mówić o sezonie turystycznym, bo on właściwie trwa cały rok - mówił porannej rozmowie "W cztery oczy" wiceprezes Itaki Piotr Henicz, członek zarządu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Wyjaśnił, że najwięcej osób wyjeżdża od kwietnia do października, ale ciągle rośnie liczba osób, które zimą odwiedzają kraje egzotyczne.
Wiceprezes Henicz podkreślał też wyjątkowość kończącego się lata. Mówił, że biura podróży przygotowały wyjątkowo obszerną ofertę, za którą nie nadążył popyt i stąd duża obniżka cen. Jego zdaniem w przyszłym roku nastąpi korekta i takie okazje jak w tym roku, mogą się już nie powtórzyć.
Popularności wyjazdów zagranicznych sprzyjało pewne uspokojenie w kwestiach bezpieczeństwa. -Polacy od lat starają się wybierać kierunki bezpieczne. Sprzyja nam także fakt, że w tym sezonie nie było żadnych spektakularnych zamachów terrorystycznych w ośrodkach turystycznych - mówił gość Radia Opole.

Zobacz także

2019-02-16, godz. 08:35 Rozmowa z Karoliną Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu » więcej 2019-02-14, godz. 10:34 Rozmowy z Lesławem Tomczakiem i Tomaszem Ciekalskim Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wspierania Edukacji – Otwieramy dziś w naszym centrum Zaczarowany Świat przy ulicy Duboisa w Opolu pięć ... » więcej 2019-02-13, godz. 10:41 Rozmowy z Adrianem Czubakiem i Justyną Osiecką-Sułek Adrian Czubak, wojewoda opolski – To jest realizacja zapowiedzi tego rządu, ale przede wszystkim wyraz wdzięczności dla naszych mam, które zrezygnowały z kari ... » więcej 2019-02-12, godz. 09:53 Rozmowa z Romanem Kolkiem i komentarz prof. Tomasza Halskiego Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Obaj partnerzy są dla nas bardzo ważni mamy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys. Za takimi sytuacjami cz ... » więcej 2019-02-11, godz. 10:06 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz prof. Moniki Ożóg Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego - Jeden bilet do wszystkich placówek kultury to już niedługo powinien być standard. Marzy mi się, żeb ... » więcej 2019-02-10, godz. 08:35 Dr Bartosz Kuświk o pamiątkowej tablicy przypominającej o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich - Tablica jest poświęcona ofiarom marszu śmierci. To wydarzenie historyczne, które dla przeciętnego opolanina jest obce, ale bardzo ważne z punktu widzenia pa ... » więcej 2019-02-09, godz. 08:35 Robert Bryk o kampanii informacyjnej "Kasa za bobasa" Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zgłaszalność dzieci do ubezpieczenia nie wzrosła, nadal mamy ich około 26 tysięcy. Przez to nasz region traci ... » więcej 2019-02-08, godz. 09:37 Rozmowa z Grażyną Dębicką-Ozorkiewicz i Sebastianem Koćwinem Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - Działań na pewno będzie dużo, pierwszym z nich jest zaangażowanie w proces ... » więcej 2019-02-07, godz. 09:46 Rozmowy z Markiem Chowańcem i Ewą Janiuk Dr Marek Chowaniec, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Klinicznym Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii – W naszym szpitalu około 50 pr ... » więcej 2019-02-06, godz. 09:57 Rozmowy z Wacławem Bortnikiem i dr. Witoldem Potworą Wacław Bortnik, Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Kontrole doraźne są niezapowiedziane, mogą być o każdej porze dnia i nocy – powiedział w porannej rozmowie „W ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »