Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Podsumowanie 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Pi ...
2018-06-11, 09:45 Autor: Marek Świercz

Podsumowanie 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki z red. Tomaszem Bazanem i Markiem Szubrytem

Red. Tomasz Bazan o tym, jak zmieniały się opolskie festiwalu
- Jest moda na krytykowanie opolskiego festiwalu, często nieuzasadnione. Ale pamiętam, że krytykowano także festiwale z początku lat 70. ubiegłego wieku, które dziś uważane są za legendarne. Oczywiście są koncerty bardziej i mnie udane, poza tym festiwal jest imprezą specyficzną, bo każdy artysta wykonuje co najwyżej kilka piosenek, a widzowie, którzy mają przecież różne upodobania, muszą się do tego dopasować. Ale opolska publiczność jest wyjątkowa, przeżywa to, co się dzieje w tej - nie waham się użyć tego słowa - świątyni polskiej piosenki - mówił w rozmowie "W cztery oczy" red. Tomasz Bazan, kierownik muzyczne Radia Opola.

Jego zdaniem, opolski festiwal mógłby być nieco krótszy, dwudniowy, bo wtedy łatwiej byłoby stworzyć scenariusz naprawdę atrakcyjnej imprezy, z najlepszymi artystami i utworami. Bazan dodaje, że festiwal nadal powinien łączyć tradycję ze współczesnością, gwiazdy sprzed lat z artystami, którzy dziś odnoszą sukcesy. - Ważne jest także łączenie tego, co komercyjne, z elementami muzyki ambitniejszej - przekonuje.
Marek Szubryt o artystach, którzy wystąpią w czwartym dniu festiwalu na koncercie muzyki alternatywnej
- Scena alternatywna zrzesza muzyków ambitnych, poszukujących, twórczych. Zdarza im się odnieść sukces komercyjny, ale nie ten sukces jest dla nich najważniejszy - mówił w "Poglądach i osądach" Marek Szubryt z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, zachęcając do wysłuchania koncertu muzyki alternatywnej w ramach czwartego dnia 55 KFPP.

W programie między innymi legenda alternatywnego rocka, czyli bezkompromisowy zespół Apteka, punk-jazzowy Pink Freud Wojciecha Mazolewskiego czy projekt Jazz Band Młynarski-Masecki, przywołujący tradycję przedwojennego jazzu i muzyki tanecznej.

Zobacz także

2018-11-21, godz. 10:45 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Michałem Nowakiem Piotr Mielec, przewodniczący klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego w opolskiej Radzie Miasta – Myślę, że to będzie spokojna i merytoryczna kadencja, a jeśli ... » więcej 2018-11-20, godz. 09:32 Piotr Regeńczuk i Leszek Patrzek w porannych rozmowach Piotr Regeńczuk z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Mniej więcej połowa opolskich samorządów z sobie znanych przyczyn z nami nie współpracuje. Nie wiem ... » więcej 2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »