Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Podsumowanie 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Pi ...
2018-06-11, 09:45 Autor: Marek Świercz

Podsumowanie 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki z red. Tomaszem Bazanem i Markiem Szubrytem

Red. Tomasz Bazan o tym, jak zmieniały się opolskie festiwalu
- Jest moda na krytykowanie opolskiego festiwalu, często nieuzasadnione. Ale pamiętam, że krytykowano także festiwale z początku lat 70. ubiegłego wieku, które dziś uważane są za legendarne. Oczywiście są koncerty bardziej i mnie udane, poza tym festiwal jest imprezą specyficzną, bo każdy artysta wykonuje co najwyżej kilka piosenek, a widzowie, którzy mają przecież różne upodobania, muszą się do tego dopasować. Ale opolska publiczność jest wyjątkowa, przeżywa to, co się dzieje w tej - nie waham się użyć tego słowa - świątyni polskiej piosenki - mówił w rozmowie "W cztery oczy" red. Tomasz Bazan, kierownik muzyczne Radia Opola.

Jego zdaniem, opolski festiwal mógłby być nieco krótszy, dwudniowy, bo wtedy łatwiej byłoby stworzyć scenariusz naprawdę atrakcyjnej imprezy, z najlepszymi artystami i utworami. Bazan dodaje, że festiwal nadal powinien łączyć tradycję ze współczesnością, gwiazdy sprzed lat z artystami, którzy dziś odnoszą sukcesy. - Ważne jest także łączenie tego, co komercyjne, z elementami muzyki ambitniejszej - przekonuje.
Marek Szubryt o artystach, którzy wystąpią w czwartym dniu festiwalu na koncercie muzyki alternatywnej
- Scena alternatywna zrzesza muzyków ambitnych, poszukujących, twórczych. Zdarza im się odnieść sukces komercyjny, ale nie ten sukces jest dla nich najważniejszy - mówił w "Poglądach i osądach" Marek Szubryt z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, zachęcając do wysłuchania koncertu muzyki alternatywnej w ramach czwartego dnia 55 KFPP.

W programie między innymi legenda alternatywnego rocka, czyli bezkompromisowy zespół Apteka, punk-jazzowy Pink Freud Wojciecha Mazolewskiego czy projekt Jazz Band Młynarski-Masecki, przywołujący tradycję przedwojennego jazzu i muzyki tanecznej.

Zobacz także

2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej 2018-09-13, godz. 09:38 Grzegorz Adamczyk i komentarz Lesława Adamczyka o wzroście płacy minimalnej - Płaca minimalna powinna wynosić połowę średniego wynagrodzenia i powinna być ustalana z automatu - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Adamcz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »