Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Le ...
2018-06-05, 09:12 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Lecha Waloszczyka

Arkadiusz Kapuścik o tym, jak inspekcja pracy pilnuje, by żniwa były bezpieczne
Arkadiusz Kapuścik, okręgowy inspektor pracy w Opolu
- W zeszłym roku mieliśmy w regionie 15 wypadków śmiertelnych i 34 zakończonych poważnymi obrażeniami. W tym roku mamy odpowiednio 4 wypadki śmiertelne i 13 poważniejszych. Wypadki zdarzają się głównie w budowlance i przetwórstwie przemysłowym. Ale trzeba koniecznie dodać, że nasze rolnictwo jest najbezpieczniejsze w kraju. Wspólnie z KRUS-em bardzo dbamy o prewencję - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Kapuścik, opolski okręgowy inspektor pracy.

Nasz gość mówił także o poniedziałkowej konferencji "PiP w stulecie niepodległości Państwa Polskiego". - Inspekcja została powołana do życia w styczniu 1919 roku, bo Naczelnik Józef Piłsudski rozumiał potrzebę stworzenia takiej instytucji - stwierdził Kapuścik. - Wczoraj rozmawialiśmy między innymi o tym, że konieczna jest ścisła współpraca z samorządowcami, którzy najlepiej znają problemy rynku pracy na swoim terenie - dodał.
Lech Waloszczyk o XVI edycję konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS
- Opolszczyzna nie jest potentatem, jeśli chodzi o ilość gospodarstw zgłaszanych do konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", bo jesteśmy małym regionem, ale nasi rolnicy zajmują w tym konkursie wysokie miejsca, mieliśmy już i pierwsze, i drugie, i trzecie miejsce w kraju - mówił w "Poglądach i osądach" Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Finał konkursu, połączonego z konkursem rysunkowym dla dzieci, zaplanowano na 12 czerwca. Dodajmy, że w poprzednich 15 edycjach w skali kraju wzięło w nim udział około 18 tysięcy gospodarstw.

Zobacz także

2018-06-24, godz. 09:00 Rozmowa z Markiem Zarankiewiczem o tym, dlaczego należy kochać przydrożne drzewa Chodzi o to by dostrzegać piękno jakie daje nam natura - mówił pomysłodawca kampanii "Zdrap Pomarańczowy Znak" Marek Zarankiewicz. Jak wyjaśnił, chodzi o pows ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:30 Rozmowa z Jakubem Bireckim o premierowej edycji zawodów Triathlon Opole Opole wkracza na triathlonową mapę Polski. W niedzielę, 24 czerwca, mieszkańcy mogą kibicować zawodnikom pływającym w Odrze, jadącym na rowerze i biegającym p ... » więcej 2018-06-23, godz. 09:00 Rozmowa z ks. Mateuszem Buczmą o Bożym Weekendzie w Opolu Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, wars ... » więcej 2018-06-23, godz. 08:30 Rozmowa z Lidią Stotko o wolontariacie w opolskim Ekonomiku i o szpiku dla Jurka Młodzież opolskiego Ekonomika bardzo chętnie angażuje się w działalność wolontariacką. Szkoła ma już długie tradycje takiej aktywności, a w miniony poniedział ... » więcej 2018-06-22, godz. 09:30 Rozmowa z Katarzyną Czocharą o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu oraz Pawłem Jaroszkiem o nieuniknionym ... - Mateusz Morawiecki był już na Opolszczyźnie, ale to jego pierwsza wizyta u nas jako premiera, więc w jakiejś mierze to wydarzenie historyczne. Spotka się z ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:17 Rozmowy z ks. prof. Markiem Lisem i red. Krzysztofem Ogioldą o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny Ks. prof. Marek Lis o 35. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Górę św. Anny - Pielgrzymki Jana Pawła II przerwały coś, co socjologowie nazwali spiralą mil ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »