Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Le ...
2018-06-05, 09:12 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Lecha Waloszczyka

Arkadiusz Kapuścik o tym, jak inspekcja pracy pilnuje, by żniwa były bezpieczne
Arkadiusz Kapuścik, okręgowy inspektor pracy w Opolu
- W zeszłym roku mieliśmy w regionie 15 wypadków śmiertelnych i 34 zakończonych poważnymi obrażeniami. W tym roku mamy odpowiednio 4 wypadki śmiertelne i 13 poważniejszych. Wypadki zdarzają się głównie w budowlance i przetwórstwie przemysłowym. Ale trzeba koniecznie dodać, że nasze rolnictwo jest najbezpieczniejsze w kraju. Wspólnie z KRUS-em bardzo dbamy o prewencję - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Kapuścik, opolski okręgowy inspektor pracy.

Nasz gość mówił także o poniedziałkowej konferencji "PiP w stulecie niepodległości Państwa Polskiego". - Inspekcja została powołana do życia w styczniu 1919 roku, bo Naczelnik Józef Piłsudski rozumiał potrzebę stworzenia takiej instytucji - stwierdził Kapuścik. - Wczoraj rozmawialiśmy między innymi o tym, że konieczna jest ścisła współpraca z samorządowcami, którzy najlepiej znają problemy rynku pracy na swoim terenie - dodał.
Lech Waloszczyk o XVI edycję konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS
- Opolszczyzna nie jest potentatem, jeśli chodzi o ilość gospodarstw zgłaszanych do konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", bo jesteśmy małym regionem, ale nasi rolnicy zajmują w tym konkursie wysokie miejsca, mieliśmy już i pierwsze, i drugie, i trzecie miejsce w kraju - mówił w "Poglądach i osądach" Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Finał konkursu, połączonego z konkursem rysunkowym dla dzieci, zaplanowano na 12 czerwca. Dodajmy, że w poprzednich 15 edycjach w skali kraju wzięło w nim udział około 18 tysięcy gospodarstw.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »