Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Le ...
2018-06-05, 09:12 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Lecha Waloszczyka

Arkadiusz Kapuścik o tym, jak inspekcja pracy pilnuje, by żniwa były bezpieczne
Arkadiusz Kapuścik, okręgowy inspektor pracy w Opolu
- W zeszłym roku mieliśmy w regionie 15 wypadków śmiertelnych i 34 zakończonych poważnymi obrażeniami. W tym roku mamy odpowiednio 4 wypadki śmiertelne i 13 poważniejszych. Wypadki zdarzają się głównie w budowlance i przetwórstwie przemysłowym. Ale trzeba koniecznie dodać, że nasze rolnictwo jest najbezpieczniejsze w kraju. Wspólnie z KRUS-em bardzo dbamy o prewencję - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Kapuścik, opolski okręgowy inspektor pracy.

Nasz gość mówił także o poniedziałkowej konferencji "PiP w stulecie niepodległości Państwa Polskiego". - Inspekcja została powołana do życia w styczniu 1919 roku, bo Naczelnik Józef Piłsudski rozumiał potrzebę stworzenia takiej instytucji - stwierdził Kapuścik. - Wczoraj rozmawialiśmy między innymi o tym, że konieczna jest ścisła współpraca z samorządowcami, którzy najlepiej znają problemy rynku pracy na swoim terenie - dodał.
Lech Waloszczyk o XVI edycję konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS
- Opolszczyzna nie jest potentatem, jeśli chodzi o ilość gospodarstw zgłaszanych do konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", bo jesteśmy małym regionem, ale nasi rolnicy zajmują w tym konkursie wysokie miejsca, mieliśmy już i pierwsze, i drugie, i trzecie miejsce w kraju - mówił w "Poglądach i osądach" Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Finał konkursu, połączonego z konkursem rysunkowym dla dzieci, zaplanowano na 12 czerwca. Dodajmy, że w poprzednich 15 edycjach w skali kraju wzięło w nim udział około 18 tysięcy gospodarstw.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 09:45 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZE ... Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola - Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii polityczny ... » więcej 2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »