Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wuj ...
2018-02-21, 09:51 Autor: Marek Świercz (oprac. AL)

Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca

Andrzej Buła o przeprowadzce urzędu marszałkowskiego do nowej siedziby
Andrzej Buła, marszałek regionu

- To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy o 8 miejscach w mieście, docelowo będę dwa: budynek na Ostrówku, który kupujemy za 5 mln 700 tys. zł, i obiekty na Hallera, które zamierzamy rozbudować. Liczymy, że nie będzie nas to kosztowało więcej niż 4 500 zł za metr kwadratowy - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" marszałek Andrzej Buła. Nasz gość dodał, że w tej chwili UMWO zatrudnia około 530 osób i na taka liczbę urzędników szykowane są docelowo obiekty samorządu województwa. - Jeśli ta liczba się zmniejszy, co jest możliwe, bo nie wiadomo, ilu osób będziemy potrzebowali do obsługi unijnych funduszy, to przeprowadzimy tam nasze inne instytucje, takie jak Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Buła.
Maciej Wujec o Centrum Usług Publicznych i najbliższej sesji Rady Miasta Opola
Maciej Wujec, wiceprezydent Opola

- Centrum Usług Publicznych diametralnie zmieni sytuację. Do czterokondygnacyjnego nowoczesnego obiektu o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych przeniesiemy znaczącą część wydziałów magistratu, które teraz działają w różnych punktach w Opolu. Przypominam, że wynajmujemy biura w pięciu miejscach, nie zawsze warunki są tam odpowiednie. Obok powstanie budynek skarbówki, więc i tego typu sprawy będzie można załatwić w miejscu, które ma się stać naszym opolskim City - mówił w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Maciej Wujec, dodając, że przetarg zostanie ogłoszony wkrótce a budowa powinna ruszyć wiosną 2019 roku. Koszt to około 50 mln zł.

Zobacz także

2018-09-25, godz. 09:42 Rozmowa z Pawłem Grabowskim i Krzysztofem Dryndą o listach kandydatów do sejmiku i opolskiej Rady Miasta Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz '15 i kandydat tej formacji na prezydenta Opola - Czas skończyć z partiokracją, z kastą samorządowców, z krzyżowym zatrudni ... » więcej 2018-09-24, godz. 09:30 Rozmowy z Arkadiuszem Szymańskim o decyzji o kandydowaniu do Rady Miasta Opola oraz Zbigniewem Kubalańcą o wyborczym s ... Arkadiusz Szymański, wojewódzki radny PiS - Rozczarował mnie marazm panujący w sejmiku. W Sejmie na 27 komisji 12 oddaliśmy opozycji, w opolskim sejmiku opozy ... » więcej 2018-09-23, godz. 09:00 Rozmowa z Adrianem Zandbergiem o tym, że Partia Razem jest zmianą, także pokoleniową - Razem zarejestrowało listy w całym kraju do sejmików wojewódzkich. Idziemy w tych wyborach z hasłem "Polska wygodny dom dla wszystkich". Jest wiele miejscow ... » więcej 2018-09-23, godz. 08:30 Rozmowa z Maciejem Kruszką o tym, że w sejmiku województwa potrzeba świeżej energii - Administracja publiczna nie radzi sobie z problemem smogu, wynika z raportu NIK. Programy ochrony powietrza przyjęte przez samorządy trzeba urealnić. Powinn ... » więcej 2018-09-22, godz. 09:00 Rozmowa z Kamilą Gasiuk-Pihowicz o tym, co w programie dla samorządu Koalicji Obywatelskiej jest pomysłem Nowoczesnej - Nowoczesna i jej kandydaci na listach Koalicji Obywatelskiej to gwarancja świeżej krwi w samorządzie oraz gwarancja przywiązania do wolnościowych kwestii, p ... » więcej 2018-09-22, godz. 08:30 Rozmowa z Borysem Budką, wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej o kandydatach Koalicji Obywatelskiej - Kandydaci Koalicji Obywatelskiej, to fajna dobra ekipa, która ma kwalifikacje i kompetencje - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Borys Budka, wi ... » więcej 2018-09-21, godz. 09:45 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZE ... Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola - Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii polityczny ... » więcej 2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »