Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wuj ...
2018-02-21, 09:51 Autor: Marek Świercz (oprac. AL)

Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca

Andrzej Buła o przeprowadzce urzędu marszałkowskiego do nowej siedziby
Andrzej Buła, marszałek regionu

- To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy o 8 miejscach w mieście, docelowo będę dwa: budynek na Ostrówku, który kupujemy za 5 mln 700 tys. zł, i obiekty na Hallera, które zamierzamy rozbudować. Liczymy, że nie będzie nas to kosztowało więcej niż 4 500 zł za metr kwadratowy - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" marszałek Andrzej Buła. Nasz gość dodał, że w tej chwili UMWO zatrudnia około 530 osób i na taka liczbę urzędników szykowane są docelowo obiekty samorządu województwa. - Jeśli ta liczba się zmniejszy, co jest możliwe, bo nie wiadomo, ilu osób będziemy potrzebowali do obsługi unijnych funduszy, to przeprowadzimy tam nasze inne instytucje, takie jak Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Buła.
Maciej Wujec o Centrum Usług Publicznych i najbliższej sesji Rady Miasta Opola
Maciej Wujec, wiceprezydent Opola

- Centrum Usług Publicznych diametralnie zmieni sytuację. Do czterokondygnacyjnego nowoczesnego obiektu o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych przeniesiemy znaczącą część wydziałów magistratu, które teraz działają w różnych punktach w Opolu. Przypominam, że wynajmujemy biura w pięciu miejscach, nie zawsze warunki są tam odpowiednie. Obok powstanie budynek skarbówki, więc i tego typu sprawy będzie można załatwić w miejscu, które ma się stać naszym opolskim City - mówił w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Maciej Wujec, dodając, że przetarg zostanie ogłoszony wkrótce a budowa powinna ruszyć wiosną 2019 roku. Koszt to około 50 mln zł.

Zobacz także

2018-03-21, godz. 09:17 Rozmowy z Maciejem Wujcem i Marcinem Gambcem Maciej Wujec, wiceprezydent Opola – W tej sprawie wszystko od początku do końca odbywa się lege artis, a te transakcje są bardzo korzystne dla miasta. Przypom ... » więcej 2018-03-20, godz. 09:32 Rozmowy z Katarzyną Kownacką i Krzysztofem Dryndą Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – To, że szybko dzielimy unijne pieniądze, powinno raczej cieszyć niż martwić, bo te pienią ... » więcej 2018-03-19, godz. 10:02 Rozmowa z Marcinem Żukowskim i komentarz Tomasza Kosmali Marcin Żukowski, asystent wojewody opolskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego - Fundusz Inicjatyw Pozarządowych to program rządowy, nic więc dziwnego, ż ... » więcej 2018-03-18, godz. 09:00 Rozmowa z Agnieszką Łukasińską z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego Senior w Opolu – Staramy się ciągle podnosić sobie poprzeczkę, by nadal seniorów zaskakiwać i wprowadzać nowe inicjatywy – powiedziała Agnieszka Łukasińska, instruktor kultu ... » więcej 2018-03-18, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Haliczynem, studentem z Opola, który stanął w obronie Ukraińców zaatakowanych przez pijanego mężc ... – To był instynkt – tak w rozmowie „W cztery oczy” powiedział Grzegorz Haliczyn, który stanął w obronie Ukraińców. Za ten czyn nasz gość otrzymał nagrodę im. ... » więcej 2018-03-17, godz. 09:00 Rozmowa z Szymonem Wolfem, koordynatorem tegorocznej 28. edycji Zimowej Giełdy Piosenki – Mam nadzieję, że XXVIII Zimowa Giełda Piosenki zapisała się dużymi zgłoskami w historii festiwali studenckich – powiedział w sobotnich „Poglądach i osądach” ... » więcej 2018-03-17, godz. 08:30 Rozmowa z Justyną Osiecką-Sułek z departamentu polityki regionalnej i przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ruszył konkurs "Opolskie dla Rodziny" który jest przeznaczony dla pracodawców którzy oferują zniżki dla klientów. - Chcemy docenić tych, którzy przystąpili do ... » więcej 2018-03-16, godz. 09:00 Rozmowa z Dariuszem Byczkowskim oraz komentarz Macieja Stefańskiego Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Jest już prawie pewne, że Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu decyzją Narodowego Instytutu Dziedzic ... » więcej 2018-03-15, godz. 09:00 Rozmowa z Grzegorzem Adamczykiem oraz komentarz Sebastiana Koćwina Grzegorz Adamczyk, wiceszef opolskiej "Solidarności" Choć konstytucja zapewnia swobodę zrzeszania się w związki zawodowe, to ustawy i akty wykonawcze, a także ... » więcej 2018-03-14, godz. 11:31 Rozmowa z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego W rozmowie "W cztery oczy" oraz w "Poglądach i osądach" gościem Radia Opole był Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Spytaliśmy go ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »