Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wuj ...
2018-02-21, 09:51 Autor: Marek Świercz (oprac. AL)

Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca

Andrzej Buła o przeprowadzce urzędu marszałkowskiego do nowej siedziby
Andrzej Buła, marszałek regionu

- To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy o 8 miejscach w mieście, docelowo będę dwa: budynek na Ostrówku, który kupujemy za 5 mln 700 tys. zł, i obiekty na Hallera, które zamierzamy rozbudować. Liczymy, że nie będzie nas to kosztowało więcej niż 4 500 zł za metr kwadratowy - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" marszałek Andrzej Buła. Nasz gość dodał, że w tej chwili UMWO zatrudnia około 530 osób i na taka liczbę urzędników szykowane są docelowo obiekty samorządu województwa. - Jeśli ta liczba się zmniejszy, co jest możliwe, bo nie wiadomo, ilu osób będziemy potrzebowali do obsługi unijnych funduszy, to przeprowadzimy tam nasze inne instytucje, takie jak Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Buła.
Maciej Wujec o Centrum Usług Publicznych i najbliższej sesji Rady Miasta Opola
Maciej Wujec, wiceprezydent Opola

- Centrum Usług Publicznych diametralnie zmieni sytuację. Do czterokondygnacyjnego nowoczesnego obiektu o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych przeniesiemy znaczącą część wydziałów magistratu, które teraz działają w różnych punktach w Opolu. Przypominam, że wynajmujemy biura w pięciu miejscach, nie zawsze warunki są tam odpowiednie. Obok powstanie budynek skarbówki, więc i tego typu sprawy będzie można załatwić w miejscu, które ma się stać naszym opolskim City - mówił w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Maciej Wujec, dodając, że przetarg zostanie ogłoszony wkrótce a budowa powinna ruszyć wiosną 2019 roku. Koszt to około 50 mln zł.

Zobacz także

2018-06-20, godz. 10:00 Rozmowy z Krzysztofem Wysdakiem oraz Agnieszką Mikucką o podziale okręgów wyborczych po powiększeniu Opola Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Skoro po zmianie granic Opola radni mogli dokonać nowego podziału okręgów wyborczych, to uważamy, że ra ... » więcej 2018-06-19, godz. 09:39 Rozmowa z Agnieszką Kamińską i komentarz Tadeusza Chrobaka Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim - Najważniejszym punktem IX Opolskich Dni Kresowych będzie pro ... » więcej 2018-06-18, godz. 09:48 Rozmowa ze Zbigniewem Kubalańcą i komentarz Łukasza Sowady Zbigniew Kubalańca, przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Opola - Skoro najpierw wojewódzki a potem naczelny sąd administracyjny przyznały rację rad ... » więcej 2018-06-17, godz. 09:02 Rozmowa z ks. Pawłem Landwójtowiczem, dyrektorem Diecezjalnej Poradni Rodzinnej Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi 25-lecie istnienia. W jej strukturach działa poradnia rodzinna, a przez wszystkie lata istnienia odwiedziło ją pon ... » więcej 2018-06-17, godz. 08:30 Rozmowa z ks. Jerzym Kostorzem o piłce nożnej, kibicowaniu i wierze w cuda Gdy trwa mundial, w grze jest nie tylko piłka, ale i wielkie emocje. W oczekiwaniu na mecze polskiej reprezentacji, duszpasterza opolskich sportowców, ks. Jer ... » więcej 2018-06-16, godz. 09:02 Rozmowa z Eweliną Szendzielorz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Możliwość zwiedzania szkoły, wspólne czytanie bajek, koncerty chóralne - to niektóre atrakcje odbywającego się w sobotę na festynie, na który zaprasza Diecezj ... » więcej 2018-06-16, godz. 08:30 Rozmowa z Tomaszem Hormańskim o tym, że w zapobieganiu uzależnieniom najważniejsza jest bliskość Niemal w każdym tygodniu media informują o kolejnych zatruciach dopalaczami. Na Opolszczyźnie, w Brzegu, odnotowano przypadek hospitalizacji po spożyciu tward ... » więcej 2018-06-15, godz. 09:30 Rozmowy na temat rozpoczynającego się Mundialu z Antonim Piechniczkiem oraz Józefem Żymańczykiem Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski Kto wygra moskiewski Mundial? Jak wysoko zajdzie polska reprezentacja? Co by doradził Adamowi Nawałc ... » więcej 2018-06-14, godz. 10:35 Rozmowy z Elżbietą Kampą i Tadeuszem Chrobakiem W piątek 15 czerwca startuje 3 Festiwal Książki w Opolu organizowany przez Fabrykę Inspiracji i jedną z najbardziej prestiżowych drukarni w Polsce, czyli Opol ... » więcej 2018-06-13, godz. 09:45 Rozmowa z Manfredem Grabelusem i komentarz Marka Lei Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska UMWO Na terenie gminy Dąbrowa zatrzymano nielegalny transport niemieckich śmieci, który miał wylądo ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »