Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wuj ...
2018-02-21, 09:51 Autor: Marek Świercz (oprac. AL)

Rozmowa z Andrzejem Bułą i komentarz Macieja Wujca

Andrzej Buła o przeprowadzce urzędu marszałkowskiego do nowej siedziby
Andrzej Buła, marszałek regionu

- To PiS nas sprowokował do tego, żeby szukać nowej siedziby, bo wojewoda wypowiedział nam umowę najmu. W tej chwili działamy o 8 miejscach w mieście, docelowo będę dwa: budynek na Ostrówku, który kupujemy za 5 mln 700 tys. zł, i obiekty na Hallera, które zamierzamy rozbudować. Liczymy, że nie będzie nas to kosztowało więcej niż 4 500 zł za metr kwadratowy - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" marszałek Andrzej Buła. Nasz gość dodał, że w tej chwili UMWO zatrudnia około 530 osób i na taka liczbę urzędników szykowane są docelowo obiekty samorządu województwa. - Jeśli ta liczba się zmniejszy, co jest możliwe, bo nie wiadomo, ilu osób będziemy potrzebowali do obsługi unijnych funduszy, to przeprowadzimy tam nasze inne instytucje, takie jak Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Buła.
Maciej Wujec o Centrum Usług Publicznych i najbliższej sesji Rady Miasta Opola
Maciej Wujec, wiceprezydent Opola

- Centrum Usług Publicznych diametralnie zmieni sytuację. Do czterokondygnacyjnego nowoczesnego obiektu o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych przeniesiemy znaczącą część wydziałów magistratu, które teraz działają w różnych punktach w Opolu. Przypominam, że wynajmujemy biura w pięciu miejscach, nie zawsze warunki są tam odpowiednie. Obok powstanie budynek skarbówki, więc i tego typu sprawy będzie można załatwić w miejscu, które ma się stać naszym opolskim City - mówił w "Poglądach i osądach" wiceprezydent Opola Maciej Wujec, dodając, że przetarg zostanie ogłoszony wkrótce a budowa powinna ruszyć wiosną 2019 roku. Koszt to około 50 mln zł.

Zobacz także

2018-12-14, godz. 10:42 Karina Bedrunka i Barbara Zając o wydawaniu unijnych pieniędzy Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych - Po wyborach mamy trochę zmian, 21 nowych wójtów i burmistrzów i 7 starostów, chcem ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:49 Rozmowy z Romanem Kolkiem i Violettą Porowską o konwencie marszałków Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - Rozmowy były bardzo rzeczowe, konkretne, rozmawialiśmy na temat psychiatrii dziecięcej - powiedział w pora ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:35 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Andrzejem Mrowcem Mieczysław Wojtaszek, przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ – Spada liczba samorządów realizujących programy dofinansowywane przez NFZ, a także tych rea ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:52 Rozmowa z Przemysławem Zychem i dr Krystyną Słodczyk o oczyszczaczach powietrza w żłobkach i przedszkolach Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Oczyszczacze niwelują w powietrzu nie tylko z pyłów, ale także bakterii i wirusów. Były prowadzone rozmowy z opolskimi ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Rozmowa z Robertem Brykiem o ubezpieczeniach dzieci i Sebastianem Szczurkiem Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - 26 tysięcy dzieci w naszym regionie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-09, godz. 09:00 Rozmowa z Izabelą Zeman o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia w opolskim hospicjum Betania Spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, happeningi i zbiórki publiczne - to tylko niektóre elementy kampanii "Hospicjum to też Życ ... » więcej 2018-12-09, godz. 08:40 Rozmowa z Markiem Łabno o 5. Marszu Mikołajów w Opolu - Po raz pierwszy będzie taniec Mikołajów. Można choreografię zobaczyć na YouTube, poćwiczyć w domu i spróbujemy go odtańczyć - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Ryszard Ziaja o IV Staniszczańskim Wieczorze Muzyki Adwentowej Gościem Poglądów i osądów był Ryszard Ziaja, dyrektor artystyczny IV Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Adwentowej, które odbędą się w druga i trzecią niedziel ... » więcej 2018-12-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jolantą Kawecką o tym, dlaczego nie wstąpiła do klubu radnych KO - Bardzo chcę zostać w partii, mam problemy osobiste i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby siedzieć na zebraniach klubowych - powiedziała w porannej rozmowie ... » więcej 2018-12-07, godz. 10:43 Rozmowy z Anną Rajchel i Agnieszką Franczyk o nowych mediach Dr Anna Rajchel z Politechniki Opolskiej - Myślę, że prędzej czy później pojawią się nowe zawody, specjaliści od kształcenia e-umiejętności. I chodzi nie tylk ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »