Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mirosławem Pietruchą i komentarz dr To ...
2016-07-21, 09:27 Autor: Radosław Dubik

Rozmowa z Mirosławem Pietruchą i komentarz dr Tomasza Grzyba

Mirosław Pietrucha mówi co dalej z Dużym Opolem
Mirosław Pietrucha - wiceprezydent Opola

- Wymiana dowodów osobistych i dowodów rejestracyjnych będzie konieczna tylko w przypadku zmiany na przykład nazwiska, wygaśnięcia ważności dokumentu, czy zmiany samochodu - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” wiceprezydent Opola Mirosław Pietrucha.

- Rozmawialiśmy o kolejnych etapach integrowania sołectw, które zgodnie z decyzją Rady Ministrów będą od początku przyszłego roku częścią Opola - mówił nasz gość. Wiceprezydent zapowiedział także, że te tereny będą objęte komunikacją miejską wcześniej niż w 2017 roku. Dodał także, że miasto przygotowuje się do mediacji.

- Chcemy niejako wykorzystać tych radnych gmin, którzy od stycznia będą radnymi Opola, tak aby oni przekazywali istotne informacje swoim mieszkańcom - wyjaśnił wiceprezydent Pietrucha.
dr Tomasz Grzyb tłumaczy zachowania mieszkańców gmin
Psycholog społeczny Tomasz Grzyb

- Jeżeli człowiek ma poczucie, że został ograbiony, że nie wysłuchano jego opinii, to ma prawo do takich emocji - uważa psycholog społeczny dr Tomasz Grzyb.

Gość „Poglądów i osądów” zaznaczył jednak, że takie sformułowania jak „Anschluss”, „powrót PRL-u”, „koniec demokracji” czy „grabież” nie są do końca prawdziwe i trudno bronić ich na poziomie logicznym.

- To, że one się pojawiają, nie wynika z logiki, ale z emocji - zaznaczył. - Można walczyć do ostatniego paragrafu, a nie do ostatniej kropli krwi - powiedział nasz ekspert.

- Mam nadzieję, że organizatorzy protestów zachowają się odpowiedzialnie i nie będą namawiali do łamania prawa - stwierdził dr Tomasz Grzyb. Nasz gość wyjaśnił, że w faza, w jakiej jest w tej chwili spór, w języku psychologii zostałaby nazwana "wentylacją emocji".

- Jeśli nie pojawią się kolejne elementy, które mogą zaognić sytuację, to emocje zostaną wyciszone - powiedział gość programu.

Zobacz także

2019-09-15, godz. 08:30 Agnieszka Kamińska o projekcie „Zaczytane Opolskie” Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu Wystartowała trzecia edycja projektu „Zaczytane Opolsk ... » więcej 2019-09-14, godz. 08:35 Izabela Żbikowska o wydarzeniu Global Studies& Festiwal Human DOC Izabela Żbikowska z fundacji HumanDOC - Nie wskazywałabym żadnej kategorii wiekowej, ale raczej chodzi o nasz sposób postrzegania świata. Nasz festiwal jest d ... » więcej 2019-09-13, godz. 10:20 Roland Wrzeciono i Zbigniew Kubalańca o gospodarczych kontaktach naszego regionu z Chinami Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - W ostatnim czasie Chińczycy ograniczają inwestycje zagraniczne, mniej więcej od 2016 roku. ... » więcej 2019-09-12, godz. 10:23 Sławomir Kłosowski i prof. Krystian Heffner o podciągnięciu do Opola ciepła z Elektrowni Opole Sławomir Kłosowski, były poseł, minister i europoseł, który w kampanii wyborczej startuje z listy PiS do Sejmu - Opolanie dosłownie śpią na cieple i nic z teg ... » więcej 2019-09-11, godz. 10:01 Marcelina Zawisza i Janusz Kowalski o programie wyborczym Lewicy Razem Marcelina Zawisza z Lewicy Razem - Nie przyjechałam namawiać kobiety do aborcji. Przyjechałam, by mówić o tym, jak rozwiązać problem brakujących porodówek, za ... » więcej 2019-09-10, godz. 09:05 Jacek Wilk i Grzegorz Kuliś o podniesieniu płacy minimalnej Jacek Wilk, który otwiera listę kandydatów Konfederacji do Sejmu w naszym okręgu wyborczym - Nasz program gospodarczy jest bardzo prosty: trzeba wrócić do kor ... » więcej 2019-09-09, godz. 09:22 Jarosław Gowin i Violetta Porowska o konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie Jarosław Gowin, wicepremier i minister szkolnictwa wyższego - Na konwencji w Lublinie może mniej wybrzmiały te elementy, które są prorozwojowe a tych elementó ... » więcej 2019-09-08, godz. 08:50 Rozmowa z dr Joanną Rajfur o korzyściach wynikających z fizjoterapii 8 września, w Światowym Dniu Fizjoterapii, naszym gościem była dr Joanna Rajfur, dziekan Wydziału Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w ... » więcej 2019-09-07, godz. 08:50 Rozmowa z Danutą Łuczak o "Narodowym Czytaniu" 7 września po raz ósmy, z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, organizowane jest Narodowe Czytanie. Również w Opolu wybrzmią w tym dniu wybrane now ... » więcej 2019-09-06, godz. 09:34 Rozmowy z Adrianem Dwornickim i dr Magdaleną Przysiężną-Pizarską o Dniach Dziedzictwa Adrian Dwornicki, animator kultury z Otmuchowa - Europejskie Dni Dziedzictwa startują w Otmuchowie już 7 września o godzinie 12:00, zaczynamy od wizyty w zakł ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »