Radio Opole » Kraj i świat
2024-05-12, 17:40 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska - Widzew - Zagłębie 1:3 (opis2)

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Mateusz Wdowiak (27), 0:2 Kacper Chodyna (29), 1:2 Andrejs Ciganiks (49), 1:3 Marko Poletanovic (90+1).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Makowski, Mateusz Grzybek.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 17 198.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza (46. Andrejs Ciganiks), Luis da Silva - Kamil Cybulski, Dominik Kun, Fran Alvarez, Noah Diliberto (84. Dawid Tkacz), Antoni Klimek (63. Fabio Nunes) - Jordi Sanchez (46. Imad Rondic).

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek (63. Luis Mata) - Kacper Chodyna (85. Patryk Kusztal), Damian Dąbrowski, Marek Mróz (68. Marko Poletanovic), Tomasz Makowski, Mateusz Wdowiak (68. Tomasz Pieńko) - Dawid Kurminowski (85. Juan Munoz).

Piłkarze Zagłębia Lubin odnieśli w Łodzi trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Za to Widzew nie zdobył punktów w trzecim kolejnym spotkaniu ekstraklasy.

Oba zespoły są już pewne utrzymania się w ekstraklasie i może dlatego mecz w Łodzi nie zaczął się w szybkim tempie. Początkowo brakowało też sytuacji bramkowych. Zagłębie nie było bowiem zainteresowane przejęciem inicjatywy i zaatakowaniem bramki gospodarzy, za to łodzianie niezbyt dobrze czuli się w ataku pozycyjnym.

Gospodarze przed przerwą w zasadzie tylko raz zagrozili bramce zespołu Waldemara Fornalika i to w dość przypadkowej sytuacji. W 15. minucie debiutujący w wyjściowym składzie 18-letni Kamil Cybulski zaskoczył Sokratisa Dioudisa dośrodkowaniem, z którego wyszedł celny strzał i Grek z dużym trudem wybił lecącą pod poprzeczkę piłkę. Pozostałe uderzenia łodzian w pierwszej połowie były bardzo niecelne.

Lubinianie dobrze się bronili i czekali na swoje szanse po kontraktach, które wykończyli perfekcyjnie, zdobywając dwa gole w ciągu dwóch minut. Najpierw w 27. minucie Mateusz Wdowiak przejął piłkę na swojej połowie, a następnie wykorzystując dezorganizację w szeregach Widzewa przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Gikiewicza.

Kolejny cios piłkarze Zagłębia zadali dwie minuty później. Prowadzenie podwyższył Kacper Chodyna, który po kolejnym szybkim ataku wykorzystał dobre podanie od Marka Mroza.

Do przerwy Zagłębie było dużo dojrzalszym zespołem. Nie dość, że goście nie pozwolili piłkarzom Daniela Myśliwca zagrozić swojej bramce, to do szatni mogli schodzić z przewagą trzech goli. W 43. minucie po akcji Bartłomieja Kłudki, w poprzeczkę trafił bowiem Tomasz Makowski.

Na początku drugiej połowy to Widzew z powodzeniem skontrował jednak rywala i zdobył kontaktową bramkę. W 49. minucie szybki atak wykończył wprowadzony po przerwie Łotysz Andrejs Ciganiks.

To zwiastowało emocje, bo łodzianie spisywali się lepiej niż w pierwszej połowie. Dążyli do wyrównania, jednak w ich akcjach brakowało jakości. Najlepszą okazję do zdobycia drugiego gola miał Portugalczyk Fabio Nunes, który w polu karnym minął dwóch obrońców Zagłębia, lecz jego strzał z bliskiej odległości obronił Dioudis. Grek bardzo dobrze spisywał się w bramce lubinian, wyłapując większość dośrodkowań piłkarzy Myśliwca. Po drugiej stronie boiska w 80. minucie dobrze przy strzale Tomasza Pieńki interweniował też Gikiewicz.

Wydawało, że w końcówce łodzianie rzucą się do ataku, ale ich zapał w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zgasił Marko Poletanovic. Gol Serba zdobyty strzałem zza pola karnego był ozdobą meczu i ustalił jego wynik.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ bia/

Kraj i świat

2024-05-23, godz. 17:00 Synoptyk IMGW: czwartek do końca dnia z przelotnymi opadami i burzami W czwartek po południu zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami oraz przelotne opady deszczu i burze. Najbardziej intensywne te zjawiska… » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Premier: nie chcesz iść na wojnę, idź na wybory Nie chcesz iść na wojnę, idź na wybory. Silnej i zjednoczonej Europy nikt nie odważy się zaatakować, słaba i podzielona może paść ofiarą agresji -… » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Warszawa/ Potrącenie rowerzysty na Mokotowie, nie kursują tramwaje Na skrzyżowaniu Wołoskiej z Domaniewską samochód osobowy potrącił rowerzystę. Tramwaje nie kursują w obu kierunkach. » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 1. liga piłkarska - trener Arki: w niedzielę awansujemy do ekstraklasy Piłkarze Arki, aby znaleźć się w ekstraklasie, muszą zdobyć punkt w ostatnim meczu 1. ligi z GKS Katowice w Gdyni. „W ogóle nie myślimy o barażach… » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Podkarpackie/ 2,8 mln zł na renowację zabytków kościelnych w Markowej i Lubaczowie 2,8 mln zł przeznaczone zostanie na konserwacje polichromii w kościele w Markowej oraz prace restauratorskie zabytków z Muzeum Konkatedralnego w Lubaczowie… » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Raport: kobiety czekają pół roku na wizytę u specjalisty Według raportu Fundacja Watch Health Care 'Kobieta w kolejce' średni czas oczekiwania pacjentek na wizytę u specjalisty w ramach NFZ wynosi obecnie prawie pół… » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Opolskie/ Utrudnienia na dk 46 w Sidzinie Po wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego dwie osoby zostały ranne, w Sidzinie zablokowana jest droga krajowa nr 46 - poinformował… » więcej 2024-05-23, godz. 17:00 Niemcy/ Uroczystości z okazji 75. rocznicy konstytucji Prezydent RFN Frank Walter Steinmeier uważa, że obowiązująca od 75 lat Ustawa Zasadnicza, niemiecka konstytucja, gwarantuje wolność i demokrację, ale wymaga… » więcej 2024-05-23, godz. 16:50 W piątek przed komisją ds. wyborów korespondencyjnych stanie prezes PiS Jarosław Kaczyński W piątek o godz. 10 sejmowa komisja śledcza ds. wyborów korespondencyjnych rozpocznie ostatnie posiedzenie; przesłuchany zostanie prezes PiS Jarosław Kaczyński… » więcej 2024-05-23, godz. 16:50 Politechnika Warszawska zaprasza na multimedialną wystawę o CERN Politechnika Warszawska zaprasza na multimedialną wystawę poświęconą działalności Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych (CERN). Wystawa powstała w ramach… » więcej