Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-23, 17:00 Autor: Adam Wołek

Komisje w Radzie Miasta Opole obsadzone. "To efekt porozumienia ponad podziałami"

Sesja Opolskiej Rady Miasta [fot. Jędrzej Łuczak]
Sesja Opolskiej Rady Miasta [fot. Jędrzej Łuczak]
Sesja Opolskiej Rady Miasta [fot. Jędrzej Łuczak]
Sesja Opolskiej Rady Miasta [fot. Jędrzej Łuczak]
Sesja Opolskiej Rady Miasta [fot. Jędrzej Łuczak]
Sesja Opolskiej Rady Miasta [fot. Jędrzej Łuczak]
Siedem komisji w Radzie Miasta Opola zostało obsadzonych. Podczas drugiej sesji jednogłośnie ustalono ich skład.
W każdej zasiadają przedstawiciele trzech klubów w radzie. - Jesteśmy zadowoleni z podziału - informuje przewodniczący Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego Łukasz Sowada. - Mamy trzech przewodniczących. Tomasz Wróbel przewodniczy komisji sportu, Jacek Kasprzyk - budżetowej, a Edward Odelga - komisji infrastruktury.

- To efekt porozumienia ponad podziałami przy obsadzie komisji - mówi przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Przemysław Pospieszyński. - Nasi radni są we wszystkich komisjach, a przewodniczymy trzem. To komisja skarg wniosków i petycji, kultury i edukacji oraz społecznej i zdrowia.

- W samorządzie trzeba umieć rozmawiać i mamy to, na co się umówiliśmy - kończy przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Michał Nowak. - Przewodniczącym komisji rewizyjnej jest radny naszego klubu Marek Kawa. Radni PO zachowali się tak jak trzeba w samorządzie. To do opozycji należy badanie postępowania i budżetu.

W radzie Opola rządzi koalicja Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego z Platformą Obywatelską.
Łukasz Sowada
Przemysław Pospieszyński
Michał Nowak

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 19:00 Zbigniew Bomersbach w Radiu Opole o konserwatorze, który ma godzić różne interesy Wojewódzki konserwator musi godzić interes właściciela obiektu zabytkowego z jednej a dziedzictwo czy historię z drugiej strony - powiedział w Radiu Opole… » więcej 2024-06-17, godz. 18:58 Zbili cenę i udało się. W Głogówku nie wzrosną opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Głogówek nie zapłacą więcej za odbiór śmieci. Po kolejnym przetargu na to zadanie utrzymana będzie stawka obowiązująca od 2021 roku… » więcej 2024-06-17, godz. 18:58 To może być burzowa noc. Jest ostrzeżenie IMGW [AKTUALIZACJA] Nowe ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia burz z opadami, także gradu wydało dla województwa opolskiego wrocławskie biuro IMGW. Ostrzeżenie dotyczy… » więcej 2024-06-17, godz. 17:52 Wysyłasz pociechę na wakacje? Pamiętaj o "zamówieniu" kontroli autobusu Stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy oraz jego stan trzeźwości - to m.in. sprawdzają policjanci podczas kontroli autokarów. » więcej 2024-06-17, godz. 17:17 "Chciałabym wszystko uporządkować". Jest nowa prezes stadniny w Prudniku Anetta Sałacka została prezesem Stadniny Koni Prudnik. Taką propozycję otrzymała od dyrekcji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Zastąpiła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. 3 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »