Radio Opole » Gospodarka
2020-01-18, 09:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Oszczędny i bezpieczny budżet Tarnowa Opolskiego w 2020 roku

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Około trzech milionów złotych przeznaczy w tym roku na inwestycje Tarnów Opolski. Niemal w całości tę kwotę pochłoną inwestycje drogowe.
W planach są ścieżki pieszo-rowerowe, modernizacje dróg polnych, ale najwięcej pieniędzy gmina przeznaczy na prace w samym Tarnowie Opolskim.

- Mamy w tym zakresie wiele do zrobienia - zauważa Krzysztof Mutz, wójt gminy. - To jest miejscowość, która potrzebuje w tym zakresie najwięcej nakładów finansowych. Bardzo szybko rozwijają się osiedla domków jednorodzinnych. musimy nadążyć za tym, żeby większość tych inwestycji realizować. Mamy w planach przebudowę węzła komunikacyjnego. Mówimy tu o skrzyżowaniu ulic Kopernika i Dworcowej.

Krzysztof Mutz nie wyklucza, że gmina w 2020 roku na inwestycje przeznaczy więcej pieniędzy. Wszystko zależy od tego, jakie będą wpływy do gminnej kasy.

- O tym przekonamy się w okolicach marca i kwietnia. Na razie nasz budżet jest ostrożny - zaznacza wójt. - W tym roku postawiliśmy na rozsądek. Regres jest widoczny. Inflacja sięga 3,5 proc. To zmusiło nas do tego, żeby zaplanować skromny budżet. Na pewno będą jeszcze wpływy do kasy gminy i wówczas zapewne pojawią się kolejne inwestycje. Tak było też w ubiegłych latach.

Budżet Tarnowa Opolskiego w 2020 roku wyniesie 42 miliony złotych.
Krzysztof Mutz
Krzysztof Mutz

Gospodarka

2020-04-04, godz. 13:00 Komprachcice powiększają pulę pieniędzy na drogi Dodatkowe pół miliona złotych przeznaczą w tym roku Komprachcice na remonty dróg. Pieniądze pochodzą z ubiegłorocznej rezerwy budżetowej i zostaną wykorzystane… » więcej 2020-04-04, godz. 10:29 Zmiana oznakowania na obwodnicy Kluczborka. Przez dwa dni nie wszystkie ciężarówki mogły tamtędy jechać Pierwsze zmiany na otwartym kilka dni temu ostatnim odcinku obwodnicy Kluczborka. » więcej 2020-04-04, godz. 07:00 Aby przeciwdziałać suszy leśnicy budują zbiorniki małej retencji Dwa zbiorniki do retencjonowania wody opadowej powstają w przygranicznym leśnictwie Dębowiec. Każdy z nich będzie miał po 60 arów. Przedsięwzięcie to sprzyjać… » więcej 2020-04-03, godz. 14:00 Handlowcy z Cytruska w Opolu zwolnieni z opłat za wynajem stanowisk Z opolskiego targowiska 'Cytrusek' w Opolu zniknęła 1/3 handlujących a ci, którzy pozostali na straganach notują straty. W związku z pandemią koronawirusa Zakład… » więcej 2020-04-03, godz. 12:00 Najważniejsza ochrona miejsc pracy. Ozimek wdraża plan na pomoc przedsiębiorcom Ozimek ma plan, jak pomóc firmom działającym w gminie, które odczuwają kryzys związany z pandemią koronawirusa. Do magistratu wpływają bowiem pierwsze prośby od… » więcej 2020-04-03, godz. 10:00 Reńska Wieś: urząd zamknięty, ale urzędnicy pracują Choć z powodu epidemii mieszkańcy Reńskiej Wsi mają ograniczone możliwości załatwiania spraw w urzędzie gminy, to nie znaczy, że urzędnicy mają wolne. Zaplanowane… » więcej 2020-04-02, godz. 14:30 100 tysięcy złotych na sprzęt dla opolskich szpitali - to wsparcie WiK w Opolu Sprzęt oraz środki ochrony osobistej przekaże opolskim szpitalom spółka Wodociągi i Kanalizacja. Wartość pomocy wynieść ma 100 tysięcy złotych. Taką decyzję w… » więcej 2020-04-02, godz. 12:38 Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. WUP przyjmuje już wnioski Wojewódzki Urząd Pracy przyjmuje już wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników zakładów, które z powodu epidemii musiały wstrzymać, bądź znacząco ograniczyć… » więcej 2020-04-02, godz. 10:15 Nyski PUP ma pożyczki dla mikrofirm. Można już składać wnioski Niskooprocentowane pożyczki na pokrycie bieżących kosztów działalności ma dla mikroprzedsiębiorców nyski urząd pracy. To propozycja dla firm, które zatrudniają… » więcej 2020-04-01, godz. 18:30 Świadczenie postojowe i zwolnienie mikrofirm ze składek, czyli wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej Zwolnienie z opłacania składek ZUS za marzec, kwiecień i maj dla przedsiębiorstw zatrudniających maksymalnie 9 osób, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »