Radio Opole » Gospodarka
2019-12-26, 14:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Program się rozpędza". 2700 wniosków o dopłaty do wymiany pieców złożyli Opolanie do rządowego programu "Czyste Powietrze"

piec [fot. Agnieszka Pospiszyl]
piec [fot. Agnieszka Pospiszyl]
[https://pixabay.com/pl]
[https://pixabay.com/pl]
Blisko 2700 wniosków wpłynęło do rządowego programu "Czyste Powietrze" w naszym regionie. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz realizowane równolegle termomodernizacje obiektów.
Jego koordynacją zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski złożone przez mieszkańców naszego województwa opiewają na łączną kwotę około 36 milionów złotych.

- Ten program w naszym regionie się rozpędza - mówi Wojciech Komarzyński, rzecznik funduszu.

- Beneficjenci korzystają, jest coraz sprawniejsza obsługa. 70% wniosków jest już rozpatrzonych. Zakontraktowanych jest ponad 1000 umów, także nie ma tutaj obaw, program będzie realizowany bardzo skutecznie - dodaje Komarzyński.

Jak wskazuje rzecznik przyczyn negatywnego rozpatrzenia wniosków jest kilka. Najczęstsze to niespełnienie wymagań technicznych, na przykład kocioł na ekogroszek ma klasę piątą, ale nie ma tzw. ekoprojektu, braki w dokumentacji lub też wioskodawca nie jest właścicielem bądź współwłaścicielem budynku, na którego ogrzewanie stara się o dopłatę.
Wojciech Komarzyński

Gospodarka

2021-11-29, godz. 15:30 Na budowanej obwodnicy Olesna wylano pierwsze warstwy asfaltu. Postęp prac sięga 30 procent, ale zbliża się przerwa… Trzydziestu procent sięga zaawansowanie budowy obwodnicy Olesna. Prace przy pierwszym odcinku drogi ekspresowej na Opolszczyźnie ruszyły na początku roku… » więcej 2021-11-29, godz. 13:00 W Głubczycach rozpoczął się remont basenu miejskiego Gmina Głubczyce podpisała umowę na remont basenu miejskiego. Pierwszy etap prac zakłada między innymi przebudowę brodzika i basenu środkowego oraz wykonanie… » więcej 2021-11-29, godz. 12:30 Ujazd dołączy do gmin, które płacą tzw. janosikowe Ujazd niedługo ma dołączyć do gmin, które płacą tzw. janosikowe, czyli część swoich dochodów odprowadzają do budżetu państwa, aby pomóc biedniejszym… » więcej 2021-11-29, godz. 10:00 Wszystko idzie zgodnie z planem. Na koniec kwietnia 2022 r. zaplanowano finisz remontu oczyszczalni w Gościejowicach koło… Modernizacja oczyszczalni w Gościejowicach w gminie Niemodlin zrealizowana jest w około 70 proc. Na ukończeniu są kluczowe prace związane z infrastrukturą… » więcej 2021-11-29, godz. 07:00 Końca nie widać. Remont ulic w dzielnicy Generalskiej w Opolu jeszcze potrwa Remont ulic w dzielnicy Generalskiej w Opolu nie skończy się w tym roku. Choć prace na niektórych ulicach są już ukończone, to MZD ma w planie przebudowę… » więcej 2021-11-28, godz. 19:45 Październik był kolejnym miesiącem z niższym bezrobociem w regionie Październik był kolejnym miesiącem, kiedy w regionie odnotowano spadek bezrobocia. W porównaniu do września liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach… » więcej 2021-11-28, godz. 08:54 Wykorzystali oszczędności z poprzedniego przetargu. Murów rozbudowuje kanalizację Po nowym roku rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji w Starych Budkowicach. Sieć zostanie dokończona na dwóch ulicach - Zagwiździańskiej oraz Targ… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Ma być taniej, ale najpierw będzie drożej. Aby obniżyć ceny za śmieci Tarnów Opolski przystąpi do "Czystego re… To ma być antidotum między innymi na rosnące ceny wywozu odpadów. Radni Tarnowa Opolskiego zdecydowali, że gmina w przyszłym roku przystąpi do Związku… » więcej 2021-11-26, godz. 19:00 Kolejna droga w Opolu oddana do użytku. Tym razem zakończono budowę łącznika ulicy Sieradzkiej z Bielską Kolejna wyremontowana droga w Opolu gotowa do użytku. Chodzi o połączenie ulicy Sieradzkiej z ul. Bielską na osiedlu Malinka. W ramach inwestycji zamontowano… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 Szkołę w Kórnicy czeka termomodernizacja za ponad 2,5 mln złotych Szkoła w Kórnicy przejdzie kompleksową modernizację energetyczną. Po kilku latach przygotowań i czterech ogłoszonych przetargach w końcu udało się wyłonić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »