Radio Opole » Gospodarka
2019-12-26, 14:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Program się rozpędza". 2700 wniosków o dopłaty do wymiany pieców złożyli Opolanie do rządowego programu "Czyste Powietrze"

piec [fot. Agnieszka Pospiszyl]
piec [fot. Agnieszka Pospiszyl]
[https://pixabay.com/pl]
[https://pixabay.com/pl]
Blisko 2700 wniosków wpłynęło do rządowego programu "Czyste Powietrze" w naszym regionie. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz realizowane równolegle termomodernizacje obiektów.
Jego koordynacją zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski złożone przez mieszkańców naszego województwa opiewają na łączną kwotę około 36 milionów złotych.

- Ten program w naszym regionie się rozpędza - mówi Wojciech Komarzyński, rzecznik funduszu.

- Beneficjenci korzystają, jest coraz sprawniejsza obsługa. 70% wniosków jest już rozpatrzonych. Zakontraktowanych jest ponad 1000 umów, także nie ma tutaj obaw, program będzie realizowany bardzo skutecznie - dodaje Komarzyński.

Jak wskazuje rzecznik przyczyn negatywnego rozpatrzenia wniosków jest kilka. Najczęstsze to niespełnienie wymagań technicznych, na przykład kocioł na ekogroszek ma klasę piątą, ale nie ma tzw. ekoprojektu, braki w dokumentacji lub też wioskodawca nie jest właścicielem bądź współwłaścicielem budynku, na którego ogrzewanie stara się o dopłatę.
Wojciech Komarzyński

Gospodarka

2020-08-11, godz. 16:00 Nysa także chce budować pumptrack. Rowerowy park rekreacji ma powstać w mieście przed kolejnymi wakacjami Nyscy miłośnicy wyczynowej jazdy na dwóch kółkach doczekają się miejsca, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W przyszłym roku w mieście… » więcej 2020-08-11, godz. 12:09 Sala narad w namysłowskim magistracie przejdzie metamorfozę. Ma to powstrzymać jej degradację oraz zapewnić godną… Namysłowski magistrat chce wyremontować salę narad znajdującą się w budynku urzędu. Miasto szuka wykonawców chętnych do przeprowadzenia prac. » więcej 2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej 2020-08-07, godz. 06:30 Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą… Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego… » więcej 2020-08-06, godz. 20:00 Kolejne gminy wybudują lub zmodernizują drogi rolne przy pomocy dotacji z urzędu marszałkowskiego 3 umowy na remont lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych podpisano dziś (06.08) w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2020-08-05, godz. 17:30 Bon turystyczny impulsem dla krajowej branży, ale też kolejna okazja dla oszustów Zapłacimy nim w obiektach noclegowych, możemy spożytkować go na zakup wycieczki, obozu, czy też kolonii. Od 1 sierpnia zaczął obowiązywać Polski Bon Turystyczny… » więcej 2020-08-05, godz. 09:00 Głogówek: gmina dostała pieniądze na przebudowę oczyszczalni ścieków 2,6 mln złotych dofinansowania otrzymał Głogówek na unowocześnienie części biologicznej oczyszczalni ścieków. Znacząco wpłynie to na środowisko naturalne… » więcej 2020-08-05, godz. 06:30 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przestał obowiązywać. Świadczenie otrzymamy tylko w nieprzewidzianych wypadkach W lipcu opolskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjęły blisko 3 tysiące sto wniosków od rodziców w sprawie wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***