Radio Opole » Gospodarka
2019-12-06, 12:00 Autor: Daniel Klimczak

Przyszłoroczny budżet Nysy będzie rekordowy. Wydatki na poziomie 326 milionów, ponad 80 pochłoną inwestycje

Sporą część przyszłorocznego budżetu ma pochłonąć uzbrojenie srefy ekonomicznej [fot. UM Nysa]
Sporą część przyszłorocznego budżetu ma pochłonąć uzbrojenie srefy ekonomicznej [fot. UM Nysa]
Nysa zapowiada rekordowy przyszłoroczny budżet miejski. Wstępnie wydatki w 2020 roku zaplanowano na ponad 326 milionów złotych, z czego ponad 80 magistrat chce przeznaczyć na inwestycje.
Jak zapowiada burmistrz Kordian Kolbiarz, 2020 rok będzie w dużej mierze rokiem kontynuacji polityki realizowanej przez magistrat. Jednym z najważniejszych zadań, które stawiają przed sobą władze miasta jest dalsze uzbrajanie strefy ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice, na które gmina przeznaczy ponad połowę kwoty zaplanowanej na inwestycje.

- Drugi duży projekt to jest dokończenie inwestycji w śródmieściu, czyli remont głównych arterii miasta, wejście elektrycznych autobusów, ITS, czyli inteligentne zarządzanie ruchem. Bioróżnorodność, czyli remont parków, skwerów, suchej fosy, terenów przy naszych twierdzach - wskazuje.

Ponadto w projekcie zaplanowano rozbudowę osiedlowych dróg czy prace na ulicy Miłosza.

Podobnie jak wiele innych gmin, jako największe przyszłoroczne wyzwania Nysa wskazuje zmniejszenie wpływów z tytułu mniejszego podatku dochodowego, wzrost cen prądu, a także podwyżki wynagrodzeń, m.in. w oświacie.

Dodajmy, że planowany deficyt ustalono na ponad 11 milionów złotych. Na koniec przyszłego roku łączne zadłużenie gminy ma wynieść ponad 146 milionów, co stanowić będzie 44,5% jej dochodów.
Kordian Kolbiarz

Gospodarka

2020-11-27, godz. 11:00 Mniej pasażerów w miejskich autobusach w Opolu i mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów Pandemia dotyka też komunikację zbiorową. W porannej rozmowie 'W cztery oczy' mówił o tym Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim ratu… » więcej 2020-11-27, godz. 08:30 Firma z Kędzierzyna-Koźla dostarczy 102 samochody do patrolowania dróg. "To pierwszy krok do systemu bez bramek" Kędzierzyńsko-kozielska firma Vitronic dostarczy auta dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do patrolowania dróg objętych elektronicznym systemem… » więcej 2020-11-26, godz. 19:15 Będzie podwyżka, bo "system musi bilansować się". Zmiany stawek za wywóz śmieci w Opolu przyjęte Mieszkańcy Opola zapłacą od nowego roku więcej za wywóz śmieci. Teraz obowiązuje stawka 19 złotych za osobę przy segregowaniu odpadów i 38 złotych przy… » więcej 2020-11-26, godz. 16:15 Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd. To inwestycja, która towarzyszy innemu projektowi - przygotowaniu w przyszłym roku… » więcej 2020-11-26, godz. 13:53 Autobusy PKS Kluczbork nie wyjadą w weekendy i święta. Uczniowie nie jeżdżą do szkół, innych pasażerów też … PKS Kluczbork konsekwentnie zmniejsza liczbę połączeń ze względu na obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa. » więcej 2020-11-26, godz. 09:00 ,,Coś dla ciała, coś dla ducha''. Nowa inwestycja w powiecie głubczyckim ,,Ścieżka wiecznej młodości w Nowej Wsi Głubczyckiej” - tak brzmi nazwa ostatniego projektu zrealizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w tej miejscowości… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Głubczyce mają już gotowy projekt przyszłorocznego budżetu Budżet Głubczyc w 2021 roku ma wynieść blisko 110 mln złotych. To kwota podobna do tegorocznych finansów miasta. » więcej 2020-11-25, godz. 14:00 ZUS przypomina przedsiębiorcom o wnioskach na zwolnienie z opłacania składek Kilka dni pozostaje przedsiębiorcom z branży turystycznej, wystawienniczej, estradowej i eventowej na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek. » więcej 2020-11-25, godz. 06:30 Brzeg chce przebudować dwie ulice w centrum miasta. Na jednym z niebezpiecznych skrzyżowań ma pojawić się rondo Brzeg szykuje się do remontu dwóch ważnych ulic w centrum miasta. Dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy mogą doczekać się… » więcej 2020-11-24, godz. 15:30 Zakończył się pierwszy etap przebudowy fragmentu ul. Żabienieckiej w Kędzierzynie-Koźlu Zakończyła się gruntowna przebudowa fragmentu ul. Żabienieckiej w Kłodnicy w dzielnicy Kędzierzyna-Koźla. Nową nawierzchnią kierowcy pojadą od skrzyżowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***