Radio Opole » Gospodarka
2019-09-16, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolski urząd pracy oferuje dotacje na założenie własnej firmy. Rusza nabór do projektu „Pomysł na starcie kluczem do biznesu”.

Konferencja dotycząca projektu„Pomysł na starcie kluczem do biznesu”[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja dotycząca projektu„Pomysł na starcie kluczem do biznesu”[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja dotycząca projektu„Pomysł na starcie kluczem do biznesu”[fot.M.Matuszkiewicz]
Konferencja dotycząca projektu„Pomysł na starcie kluczem do biznesu”[fot.M.Matuszkiewicz]
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz samorząd województwa opolskiego wspiera nowych przedsiębiorców. W 4 naborach może udzielić ponad 5 mln zł. dotacji na założenie własnego biznesu.
Do 27 września potrwa drugi nabór kandydatów do projektu „Pomysł na starcie kluczem do biznesu”. Projekt skierowany jest do mieszkańców Opolszczyzny, którzy ukończyli 30 lat, są osobami bezrobotnymi lub niepracującym zawodowo, albo pracują, ale otrzymują najniższe wynagrodzenie.

- Środki pozyskane z dotacji są szansa dla osób bezrobotnych na aktywność zawodową poprzez samozatrudnienie – mówi Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. -Są to środki w wysokości do 27 tysięcy brutto, w zależności od tego jaki status te osoby mają, jeżeli chodzi o rozliczenia VAT. Osoby mogą również liczyć na tzw. wsparcie pomostowe, są to dodatkowe pieniądze w kwocie 2100 złotych przez pierwsze 6 miesięcy lub 1600 złotych od 7 do 12 miesiąca. Pieniądze mogą być przeznaczone na bieżące funkcjonowanie.

Program skierowany jest również do osób powracających z emigracji do Polski. - Chcemy stworzyć dla nich godne warunki pracy i zachęcić do powrotu – mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego. -Bardzo potrzebna jest stabilna sytuacja w naszej gospodarce, bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo pobytu całej rodzinny w przypadku powrotów. Zachęcamy bardzo, bo jest to jeden z czynników, na który w tym postępowaniu szczególnie zwracamy uwagę.

Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej: dotacje.wup.opole.pl oraz w biurze Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ulicy Zielonogórskiej 3 w Opolu.
Maciej Kalski
Roman Kolek

Gospodarka

2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »