Radio Opole » Gospodarka
2019-07-26, 09:30 Autor: Mariusz Chałupnik

800 tys. zł na kolejny etap remontu SOK w Komprachcicach. Będzie nowoczesna sala widowiskowa

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach [fot. facebook/sokkomprachcice]
Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach [fot. facebook/sokkomprachcice]
Komprachcice szykują się do drugiej części przebudowy Samorządowego Ośrodka Kultury. Prace będą polegały na dokończeniu remontu sali widowiskowej.
W planach jest wymiana okien, podłogi, sanitariatów, źródeł ciepła oraz montaż ogrzewania podłogowego.

- Aby nie stracić dofinansowania wystąpiliśmy do marszałka województwa o zgodę na przedłużenie terminu zakończenia prac do końca października przyszłego roku - informuje Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - Jeżeli taką zgodę otrzymamy, to natychmiast ogłaszamy przetarg. Druga część modernizacji jest dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie pół miliona złotych. W tej chwili po wszystkich analizach powinno wystarczyć na to, żeby naszą salę widowiskową po remoncie przenieść do XXI wieku.

Gmina chce również zmienić otoczenie wokół ośrodka. W centrum Komprachcic zakupiła 8,5-arową działkę, na którą zostanie przeniesiony bazar oraz część miejsc parkingowych.

- Kupcy handlowali na niewielkim parkingu między Samorządowym Ośrodkiem Kultury, a przedszkolem. To nie było dobre rozwiązanie - tłumaczy Pietruszka. - Do przyszłego roku chcemy spowodować, żeby tam były miejsca parkingowe oraz miejsca dla tych wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność związaną z handlem. To odciąży nasz dom kultury.

W trakcie pierwszej części remontu wymieniono między innymi dach oraz częściowo zmodernizowano salę widowiskową.

Drugi etap modernizacji Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach ma kosztować 800 tysięcy złotych.
Leonard Pietruszka
Leonard Pietruszka

Gospodarka

2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:15 W gminie Izbicko będzie sieć gazowa W przyszłym roku w Izbicku ma powstać sieć gazowa. W planie jest podłączenie budynków należących do samorządu i zmiana ich systemu ogrzewania na bardziej ekol ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:30 Położyli asfalt na jednej drodze, skorzystali mieszkańcy dwóch miejscowości Kolejna droga w gminie Strzeleczki doczekała się asfaltu. Na ukończeniu jest budowa ulicy Granicznej między Dziedzicami i Racławiczkami. Inwestycja kosztowała ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Opolski urząd pracy oferuje dotacje na założenie własnej firmy. Rusza nabór do projektu „Pomysł na starcie kluczem do ... Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz samorząd województwa opolskiego wspiera nowych przedsiębiorców. W 4 naborach może udzielić ponad 5 mln zł. dotacji na zało ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:27 Na 24.Targach Przedsiębiorczości i Rzemiosła w Prudniku doceniono najlepszych wystawców i producentów Tłumy Polaków i Czechów odwiedziły tegoroczne 24. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród” w Prudniku. Od piątku (13.09) ponad 100 wyst ... » więcej 2019-09-15, godz. 10:16 "Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Można się zapisywać na bezpłatne seminaria i szkolenia Z myślą o przedsiębiorcach, pracodawcach, księgowych, kadrowych i pracownikach, w tym cudzoziemcach, opolski ZUS organizuje 'Tydzień Przedsiębiorcy'. Od 23 do ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:00 W Kujawach remontują chodnik przy drodze wojewódzkiej Był dziurawy i krzywy, ma być prosty jak stół. Już niedługo mieszkańcy wioski Kujawy w gminie Strzeleczki będą mogli korzystać z nowego chodnika. Inwestycja o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »