Radio Opole » Gospodarka
2019-07-14, 14:15 Autor: Wojciech Murański

25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje

Młody pracownik [fot. Pixabay]
Młody pracownik [fot. Pixabay]
Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy przy Wojewódzkiej Komendzie OHP w Opolu.
Większość pracodawców płaci od 17 do 21 zł brutto na godzinę.

- Wyszukujemy oferty pracy dla osób w wieku pomiędzy 15 a 25 lat - mówi Aleksandra Albera z Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

- Warunkiem, aby osoba mogła korzystać z naszej bazy ofert, jest zarejestrowanie się. Czyli taka osoba musi do nas przyjść, wypełnić ankietę, bądź złożyć CV. My taką osobę rejestrujemy na bardzo podobnych zasadach jak w Powiatowych Urzędach Pracy, tylko troszeczkę mniej formalności i zero zobowiązań można powiedzieć. Dzięki temu jesteśmy w stanie takiej osobie wybrać zatrudnienie.

Młodzież powinna także uważać na nieuczciwych pracodawców, którzy mogą uchylać się od przeprowadzania szkoleń BHP lub wykorzystać niewiedzę młodych pracowników.

- Często kary umowne zawarte w umowach są z kosmosu brzydko mówiąc. Najlepiej przyjść do nas, skonsultować się, my udzielimy takich podstawowych porad - dodaje Albera

W przypadku osób poniżej 18. roku życia, praca musi być lekka oraz nie może przekraczać wymiaru 6 godzin dziennie. Najbardziej poszukiwani są pracownicy do prac technicznych, produkcyjnych i związanych z branżą gastronomiczną. Możliwe są także wyjazdy zagraniczne.
Aleksandra Albera
Aleksandra Albera

Gospodarka

2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej 2020-09-16, godz. 08:15 Cudzoziemcy wracają do pracy na Opolszczyźnie. Największą grupą są wciąż Ukraińcy Od maja liczba obcokrajowców ubezpieczonych w opolskich placówkach ZUS wzrosła o blisko 1500 osób. » więcej 2020-09-15, godz. 20:00 Dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki będą wyremontowane Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kolejne dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki. Tym razem chodzi o 1,5 km nawierzchni na trasie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***