Radio Opole » Gospodarka
2019-07-14, 14:15 Autor: Wojciech Murański

25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje

Młody pracownik [fot. Pixabay]
Młody pracownik [fot. Pixabay]
Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy przy Wojewódzkiej Komendzie OHP w Opolu.
Większość pracodawców płaci od 17 do 21 zł brutto na godzinę.

- Wyszukujemy oferty pracy dla osób w wieku pomiędzy 15 a 25 lat - mówi Aleksandra Albera z Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

- Warunkiem, aby osoba mogła korzystać z naszej bazy ofert, jest zarejestrowanie się. Czyli taka osoba musi do nas przyjść, wypełnić ankietę, bądź złożyć CV. My taką osobę rejestrujemy na bardzo podobnych zasadach jak w Powiatowych Urzędach Pracy, tylko troszeczkę mniej formalności i zero zobowiązań można powiedzieć. Dzięki temu jesteśmy w stanie takiej osobie wybrać zatrudnienie.

Młodzież powinna także uważać na nieuczciwych pracodawców, którzy mogą uchylać się od przeprowadzania szkoleń BHP lub wykorzystać niewiedzę młodych pracowników.

- Często kary umowne zawarte w umowach są z kosmosu brzydko mówiąc. Najlepiej przyjść do nas, skonsultować się, my udzielimy takich podstawowych porad - dodaje Albera

W przypadku osób poniżej 18. roku życia, praca musi być lekka oraz nie może przekraczać wymiaru 6 godzin dziennie. Najbardziej poszukiwani są pracownicy do prac technicznych, produkcyjnych i związanych z branżą gastronomiczną. Możliwe są także wyjazdy zagraniczne.
Aleksandra Albera
Aleksandra Albera

Gospodarka

2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »