Radio Opole » Gospodarka
2019-06-08, 08:32 Autor: Jan Poniatyszyn

PKS Głubczyce wchodzi na rynek przewozów pasażerskich w powiecie prudnickim

PKS Głubczyce będzie obsługiwać gminy Prudnik i Głogówek oraz świadczyć usługi pasażerskie dla samorządu powiatu prudnickiego [zdj. Internet]
PKS Głubczyce będzie obsługiwać gminy Prudnik i Głogówek oraz świadczyć usługi pasażerskie dla samorządu powiatu prudnickiego [zdj. Internet]
Cztery samorządy lokalne z powiatu prudnickiego stały się udziałowcami PKS Głubczyce. Spółka będzie świadczyć im usługi przewozów pasażerskich. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca jej autobusy przestaną kursować w powiecie prudnickim. Samorządy lokalne mają ustawowy obowiązek zabezpieczenia transportu zbiorowego na swoim terenie.
- Rozkład jazdy przygotowany przez PKS Głubczyce jest lepszy od tego, który realizowała firma Arriva – mówi wicestarosta prudnicki Janusz Siano. – Ponieważ uwzględnia on wnioski naszych dyrektorów szkół średnich. Została zwiększona liczba przystanków, co też powoduje, że dostępność do tej komunikacji będzie lepsza, jak do tej pory. To powinno też uspokoić rodziców uczniów, którzy będą kontynuować naukę w naszych szkołach.

Jedynym samorządem lokalnym z powiatu prudnickiego, który nie zdecydował się wejść do spółki PKS Głubczyce, jest gmina Biała.

– Ogłosimy przetarg na realizację przewozów publicznych – wyjaśnia tamtejszy burmistrz Edward Plicko. – Będziemy to realizować we własnym zakresie. Koszty, które mielibyśmy ponieść są zbyt duże i nie stać nas na to.

Do spółki PKS Głubczyce weszły gminy Prudnik, Głogówek, Lubrza oraz powiat prudnicki. Za udziały w niej zapłacą po 10 tysięcy złotych. Dotychczas współwłaścicielami tej spółki były samorządy lokalne z powiatu głubczyckiego.
Janusz Siano
Edward Plicko

Gospodarka

2020-07-12, godz. 17:00 Przez całą gminę na rowerze? Ozimek chce mieć ścieżki łączące granice gminy Od Chrząstowic do Grodźca. Ozimek planuje stworzyć rowerową trasę, która będzie przebiegała przez całą gminę. » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 41. Startup Mixer Siesta w nowej odsłonie, ale założenia te same. Opolscy biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem Startup Mixer, czyli spotkania młodych opolskich przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, powraca w nowej, letniej odsłonie. Tym razem jako „siesta” na scenie… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »