Radio Opole » Gospodarka
2019-04-13, 17:14 Autor: Witold Wośtak

Wciąż można przekazać 1 procent podatku. Trwa kampania promocyjna w Opolu

Akcja "1 procent zostawiam w Opolu!" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "1 procent zostawiam w Opolu!" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "1 procent zostawiam w Opolu!" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "1 procent zostawiam w Opolu!" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "1 procent zostawiam w Opolu!" [fot. Witold Wośtak]
Akcja "1 procent zostawiam w Opolu!" [fot. Witold Wośtak]
Trwa akcja "1 procent zostawiam w Opolu!". Na Rynku w stolicy regionu prezentuje się 15 organizacji pożytku publicznego.
Chodzi o zachęcenie mieszkańców do przekazywania 1 procent podatku dochodowego na wybrany cel, bo w Opolu nie robi tego około 40 procent podatników. Mimo to, w ubiegłym roku wpływy z tego tytułu, dały łączną kwotę ponad 5 milionów złotych.

Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, podkreśla, że przekazanie 1 procent nie wymaga wielkiego wysiłku.

- Myślę, że zaangażowanie jest tutaj nie tyle na etapie samego rozliczenia. Bardziej chodzi o zapoznanie się z ofertą i tym, czym jest konkretna organizacja pożytku publicznego, gdzie ją znaleźć oraz co ona w zasadzie robi. Samo rozliczenie podatku, przynajmniej w tym zakresie, jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy znać numer KRS danej organizacji.

Patrycja Orzeszyna z Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji zaznacza, że kampanię promującą przekazywanie części podatku trzeba prowadzić na wiele sposobów.

- Promujemy się na pewno w internecie - na portalach społecznościowych i przez kampanie. W mieście pojawiają się też nasze billboardy, a poza tym zawsze staramy się uczestniczyć w podobnych imprezach. Ciągle nas widać, więc można spotkać się z nami bez problemu. U nas wygląda to tak, że z roku na rok jest jednak coraz więcej darczyńców i coraz więcej 1 procent. To pewnie wynika również z faktu, że mamy wciąż więcej podopiecznych, dlatego rośnie ten wpływ.

Kampanii na Rynku, która potrwa do godz. 18.00, towarzyszą występy sceniczne i mini turnieje sportowe.

Dodajmy, że w Opolu funkcjonują 92 organizacje pożytku publicznego, na rzecz których można przekazać 1 procent.
Aleksandra Zwarycz
Patrycja Orzeszyna

Gospodarka

2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »